Co warto wiedzieć przed zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych?

Autor: nadesłane

Zainstalowanie na dachu swojego domu, firmy czy gospodarstwa rolnego paneli fotowoltaicznych – to poważna inwestycja. Przy odpowiednim doborze instalacji może się ona zwrócić stosunkowo szybko i liczyć będziemy mogli na olbrzymie oszczędności. Istnieje jednak szereg kwestii, których warto być świadomym jeszcze przed instalacją paneli. W poniższym artykule prezentujemy więc wszystko, co należy wiedzieć o niniejszym zagadnieniu.

 

Podwyżki cen za prąd

Zacznijmy od tego, że w ostatnim czasie obserwujemy ogromne podwyżki cen za energię elektryczną. Rachunki za prąd w przeciągu ostatnich trzech lat wzrosły średnio o 30%. Co gorsze, wedle wszelkich prognoz perspektywa ta nie tylko utrzyma się w kolejnych latach, ale będzie się również pogłębiać. Warto więc zainstalować panele fotowoltaiczne na dachu swojego domu już dziś.

Źródło: Globaleco

Instalacja ON-GRID czy OFF-GRID?

Jedną z kwestii, którą należy poruszyć jest wybór między dwoma podstawowymi typami instalacji fotowoltaicznych:

  • Instalacja ON-GRID – połączona jest z publiczną siecią energetyczną. Wydatnie zmniejsza comiesięczne rachunki za energię.
  • Instalacja OFF-GRID –odłączona jest od publicznej sieci energetycznej. Czyni to klienta zupełnie niezależnym od prądu z elektrowni.
Źródło: Globaleco

 

Jak duże oszczędności zapewni nam fotowoltaika?

Instalacja sieciowa zapewnia wielkie oszczędności. Odpowiednio dopasowana pozwoli zapłacić nam nawet o 90% mniej za 1 MWh. Jest to najlepszy argument, żeby już dziś poważnie pomyśleć o zakupie paneli.

 

Dotacja Mój Prąd 3.0

Należy także wspomnieć o programie szerokiej pomocy dla osób, chcących zainstalować u siebie panele. Jednym z ważniejszych w tej kwestii projektów jest rządowe wsparcie Mój Prąd. W lipcu wystartuje już jego trzecia edycja. Zdecydowanie warto się więc pospieszyć. W poprzednich dwóch edycjach kwota dotacji zapewniała pokrycie aż do 50% kosztów instalacji.

Źródło: Globaleco

Jaką firmę oferującą fotowoltaikę wybrać?

Warto wybierać panele fotowoltaiczne jedynie tych firm, które kompleksowo obsługują swych klientów. Dobrym przykładem jest GlobalECO. Posiada bowiem w swoim asortymencie panele cenionych europejskich marek, a także falowniki światowych producentów. Co oczywiste zapewnia fachowe doradztwo przy wyborze instalacji. Firma ta dysponuje również profesjonalnymi ekipami montażowymi. Dzięki temu daje maksymalną gwarancje zarówno na same produkty, jak i na montaż.

 

GlobalECO pomaga ponadto w przygotowaniu dokumentów – także tych dotyczących dotacji – oraz kompleksowo przeprowadza klienta przez całą inwestycję. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie mają czasu lub wiedzy, pozwalającej na skuteczne poradzenie sobie z wszystkimi formalnościami.

 

Kiedy zwróci się inwestycja w fotowoltaikę?

Zwrot kosztów instalacji trwa maksymalnie pięć lat. GlobalEco zapewnia także, że miesięczny koszt inwestycji nie przekroczy rachunku danego klienta za energie elektryczną. Gwarancja jakości paneli to zazwyczaj okres około trzydziestu lat. Jednorazowa opłata powinna więc zapewnić nam ogromne profity przez całe dziesięciolecia.

Źródło: Globaleco

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiliśmy niezbędną, podstawową wiedzę do wyboru instalacji fotowoltaicznej. Warto czym prędzej skorzystać z tego rozwiązania oraz renomowanej firmy, która pomoże w realizacji całego procesu.

 

 

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.