Co dalej z drogą S6 (OMT, Trasa Kaszubska)? Radni powiatowi chcą wyjaśnień od posłów

 

Ostatnio pojawiło się wiele sygnałów o opóźnieniach w realizacji, a wręcz nawet zapowiedź Ministerstwa Infrastruktury o odłożeniu w czasie budowy trasy S6 (OMT i Trasa Kaszubska).

O odłożeniu budowy trasy S6 na bliżej nieokreśloną przyszłość informowało ostatnio Radio Gdańsk. Mówił o tym wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Potwierdził to później Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

To bardzo niedobra wiadomość dla naszego powiatu. Brak tej drogi oznacza zablokowanie rozwoju regionu. Pod znakiem zapytania stoją teraz tak potrzebna obwodnica Żukowa i Obwodnica Metropolitalna, ważna między innymi dla Chwaszczyna – mówił w wypowiedzi dla poratlu expresskaszubski.pl radny Piotr Fikus – przewodniczący komisji rewizyjnej w Radzie Powiatu Kartuskiego – Cała ta trasa jest niezbędna z punktu widzenia naszego powiatu. Już w lipcu wystosowaliśmy apel by ta inwestycja była realizowana, dlatego najnowsze zapowiedzi strony rządowej są bardzo niepokojące. Teoretycznie mówi się tylko o odłożeniu w czasie budowy tej drogi, ale musimy sobie zdać sprawę, że po roku 2020 nie ma już szans na środki unijne. To stawia pod znakiem zapytania realizację tej inwestycji.

Radny Powiatowy Piotr Fikus wystąpił z wnioskiem do Przewodniczącego Rady Powiatu Mieczysława Wożniaka o zaproszenie posłów PiS Janusza Śniadka, Dorotę Arciszewską-Mielewczyk i Marcina Horałę.

Chcemy dowiedzieć się co posłowie z partii rządzącej sądzą o tej sprawie i jakie są możliwości podjęcia działań, które umożliwiłyby jednak realizację tej ważnej inwestycji.  Tutaj chodzi też o gospodarność. Wydano przecież mnóstwo pieniędzy na opracowania i dokumentację, przeprowadzono szereg konsultacji z mieszkańcami, więc nie powinno się tego odkładać do szuflady. – mówił dla Expresu Kaszubskiego Piotr Fikus.

 

Zachęcamy do złożenia podpisu pod apelem w sprawie poparcia dlla budowy drogi S6, na listach wyłożonych w chwaszczyńskich placówkach handlowo-usługowych i szkole.

Więcej informacji na temat apelu: Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)

 

źródło: expresskaszubski.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.