Ciąg dalszy historii skrzyżowania ul. Oliwskiej z ul. Kaszubska Droga

W czwartek na skrzyżowaniu ulic Oliwska i Kaszubska Droga zamontowano sygnalizację świetlną. Mieszkaniec Chwaszczyna, który poruszył temat wąskiego wyjazdu, zauważył kolejny problem.

„Witam,
pozwolę sobie ponownie do Państwa napisać tak na gorąco z prowadzonych prac przy tym właśnie skrzyżowaniu.

Zapewne zauważyli Państwo, że została postawiona sygnalizacja świetlna przy przejściu dla pieszych. Super sprawa. Poprawi to bezpieczeństwo pieszych.

Zastanawia mnie tylko jak mieszkańcy wyjeżdżający z KD i skręcający w stronę ronda w Chwaszczynie będą włączać się do ruchu skoro sygnalizacja jest umieszczona przy samych pasach dla pieszych, tym samym samochody zatrzymujące się na czerwonym świetle podjadą pod sam sygnalizator i zastawią cały pas w kierunku ronda. A jak wiemy ruch na drodze 218 jest bardzo duży, czasem wręcz ogromny.

W jaki sposób samochód włączający się do ruchu z KD będzie mógł „wbić się” na swój pas (skręcając w lewo)? Czy przypadkiem nie należałoby namalować na jezdni „linii zatrzymania” kilka metrów przed sygnalizatorem aby wyjeżdżający z KD mogli ustawić się na jezdni w stronę KD (przed sygnalizatorem)? W innym przypadku nie będą mieli możliwości włączyć się bezkolizyjnie do ruchu w kierunku ronda, jak i „przebić” się na drugą stronę w ciąg dalszy ulicy Kaszubska Droga (i odwrotnie dla tych przejeżdżających z KD od strony ul Gdyńskiej w KD od strony jeziora).

Sytuacja ta będzie taka sama jak w przypadku skrzyżowania ul. Nowej (w lewo) w ul. Kielnieńską w Osowie. Tam jest taka sama sytuacja i choć jest namalowania linia zatrzymania często samochody wyjeżdżające z ul. Nowej nie mogą się przebić w lewo w ul. Kielnieńskiej w kierunku ul. Spacerowej. Te skrzyżowania różni tylko jedno – natężenie ruchu. Zacznie więcej osób wyjeżdżając z KD jedzie prosto lub skręca w lewo w stronę ronda w Chwaszczynie.

Proszę o przeanalizowanie tej sprawy i podjęcie właściwych działań w celu bezpiecznego wyjazdu z ulicy KD w lewo.

ps. do pana „nie do uwierzenia”….. proszę nie otwierać lodówki 🙂

Pozdrawiam
Mieszkaniec Chwaszczyna”

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.