Chwaszczyńskie pożegnanie Prezydenta Pawła Adamowicza – zaproszenie na nabożeństwo różańcowe

Dla wielu chwaszczynian Gdańsk jest miejscem szczególnym. To często pierwszy nasz dom… tu się rodziliśmy, chodziliśmy do szkół, pracujemy. Tu mamy przyjaciół i rodzinę. Cieszył nas rozwój tego miasta i jego otwartość na wszystkich, którzy chcieli je współtworzyć.

Dlatego z ogromnym żalem i głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Jego zasługi dla nieustannego rozwoju Gdańska, sąsiednich gmin, jak również całej pomorskiej metropolii, są nie do przecenienia. Dzięki Niemu jesteśmy dumni z Gdańska!

Każdy z nas będzie to przedwczesne odejście przeżywał na swój sposób. Jednocześnie uznaliśmy, że działalność Pana Prezydenta, naszego dobrego Sąsiada, zasługuje również na pamięć zbiorową mieszkańców naszej miejscowości.

Dlatego proponujemy aby przy obelisku w centrum Chwaszczyna składać znicze. Również przy obelisku, na znak żałoby i solidarności z gdańszczanami, opuszczono do połowy masztu flagi, w tym gdańską.
Ponadto wspólnie z Księżmi Chwaszczyńskiej Parafii zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne nabożeństwo różańcowe, który odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18:30 w małym kościele.

Niech te najbliższe dni będą szczerym pożegnaniem z śp. Pawłem Adamowiczem.

Jolanta Wiercińska
Jacek Fopke

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.