Chwaszczyńska szkoła szuka chętnych rodzin, które ugoszczą wolontariuszy

 

Nasza szkoła w Chwaszczynie ponownie bierze udział w projekcie Aiesec. Pod koniec kwietnia będziemy gościć u nas wolontariuszy z zagranicy.

AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w ponad 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Istnieje od 45 lat rozwijając w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych.

 

Aiesec logo

 

W dniach od 23 kwietnia do 14 maja 2017r. trzech studentów – wolontariuszy z zagranicy poprowadzi cykl warsztatów w języku angielskim wśród naszej młodzieży. Celem akcji jest rozwijanie umiejętności językowych, poznawanie obcych kultur i omawianie problemów społecznych współczesnego świata.

Ważnym elementem projektu jest umożliwienie studentom poznanie lokalnego środowiska. W związku z tym chwaszczyńska szkoła poszukuje chętnych rodzin, które przyjęłyby i ugościły przez tydzień po jednym z wolontariuszy.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten niecodzienny projekt. Zgłoszenia rodzin prosimy kierować do sekretariatu szkoły lub pań anglistek- Anety Grądzkiej-Pile, Anity Zagórskiej, Beaty Frąckowiak.

Liczymy, że nasza polska gościnność jak zwykle okaże się wyjątkowa!

 

oprac. na podst. informacji Emilii Czerniawskiej
fot. u góry aiesec.org

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.