Chwaszczynianie na Antypodach: Wstęp

 

 


Mieszkańcy Chwaszczyna: Monika Bronicka i Mariusz Delgas to zapaleni podróżnicy – żeglarze. Właśnie wybrali się wraz ze swoimi dziećmi (Stasią 2,5 i Jack 1,5 roczku) na kolejną wyprawę. Będziemy przedstawiać ich relacje z Antypodów.


Kim są:

 

 

 

Oboje są żeglarzami wychowanymi nad Zatoką Gdańską i na Mazurach. Otoczeni od dziecka wodą, lasami, plażami, zwierzętami z zapałem uczą się obcowania z naturą,
która wpłynęła w mistrzowskim stylu na ich filozofię życia.Wieloletni sport wyczynowy nauczył ich ciężkiej i solidnej pracy, stawiania i realizowania celów często i gęsto walcząc z bólem i niewygodami. Nauczyli się przegrywać i wygrywać.

 

dzieci
Stasia i Jack

 

 

zaglowki1

zaglowki2

Przez ponad 20 letni staż zawodniczo-trenerski zwiedzili cały świat, zobaczyli jak można szczęśliwie żyć i poznali wspaniałych ludzi goszcząc w ich domach.
Po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach żeglują i nurkują po Południowym Pacyfiku relacjonując swoje wyprawy na łamach gazet, radia i TV.Dzisiaj Monika wykonuje zawód zaufania publicznego,  jest rzeczoznawcą majątkowym i właścicielem przedsiębiorstwa OCEANS.PL.

Mariusz jest właścicielem gruntów i managerem całego przedsięwzięcia.Trener żeglarstwa, płetwonurek, ratownik wodny miłośnik kultury fizycznej i sportu.
Jest przede wszystkim wizjonerem, który z radością  przedstawia swoją wizję:
„dom musi być wtopiony w okolicę z pięknymi widokami, reprezentacyjny, miły, ciepły, oszczędny, wygodny,
łatwy  w użytkowaniu, w dużej mierze oparty o „zieloną energie”, ze strefą dla ducha i ciała.

Monika, której Mariusz był trenerem i managerem dwukrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney i Atenach. Jest pierwszą polską żeglarką w historii startującą dwukrotnie na IO.

 


 

Czym pływają:

Jacht PZ4318 „TALAVERA”
Talavera – tak nazywa się nasz jacht, który jest prawdziwym, oceanicznym „cruiserem” o długości 12m, szerokości 3,5m i zanurzeniu 1,7m. Dobra kuchnia, doskonałe wyposażenie i najnowsze technologie to wymogi bezpieczeństwa i komfort tropikalnej przygody.
[[Australia]] – [[Cairns]], nasza brama na Południowy [[Pacyfik]], tu na S 16o można dokonać ostatnich przygotowań, reperacji i zaprowiantować jacht. Niebawem wyruszamy ku tym ostatnim, jeszcze dzikim miejscom na świecie. Codziennie będą nam towarzyszyły nowe przygody: te na lądzie, wodzie i pod wodą. Będziemy tam, zdobywali nie tylko piękne materiały filmowe ale również homary, kalmary, kraby czy krewetki na nasz codzienny posiłek.
Co roku, w czasie polskiej zimy, żeglujemy po ciepłych wodach południowego Pacyfiku i penetrujemy podwodne rafy koralowe oraz odkrywamy bezludne wysepki.

Zapraszamy na przygodę życia wśród rekinów, krokodyli, Aborygenów i przepięknych koralowych atoli!!!

Relacje z wyprawy na Antypody

 


{module reklama-artykul-n|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.