Chór „Pięciolinia” dzisiaj zaśpiewa na kaszubskiej Mszy Świętej

Dzisiaj o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Chwaszczynie chór „Pięciolinia z Lini będzie pełnił posługę muzyczną podczas Mszy Świętej z elementami języka kaszubskiego. Chórzyści wystąpią na zaproszenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, oddziału w Chwaszczynie.

 

Chór „Pięciolinia” z Lini w ubiegłym roku świętował 30-lecie swego istnienia. Przez wiele lat występował jako chór parafialny, a po nawiązaniu współpracy z „Lutnią” z Luzina rozpoczął owocną działalność kaszubską.

„Pięciolinia” jest laureatem wielu nagród, chór nagrał kilka płyt, kilkukrotnie występował w telewizji TRWAM z kaszubskimi pieśniami religijnymi, a w swoim repertuarze ma kilka „większych” kompozycji.

Chór „Pięciolinia” z Lini liczy obecnie ok. 30 członków, prezesem jest pan Edmund Szymikowski, a dyrygentem pan Jan Szulc.

Chórzyści z Lini podczas dzisiejszej Mszy Świętej Kaszubskiej przedstawią repertuar wielkanocnych pieśni kaszubskich. Liturgię Słowa przygotują zaprzyjaźnieni chórzyści z chóru „Strzelenka” z Tuchomia.

 

fot. tytułowa: gminalinia.com.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.