Chodnik na Oliwskiej w Chwaszczynie.


fot. google maps

Po publikacji artykułu na naszej stronie, dotyczącej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 218 Burmistrz Żukowa wydał decyzję o zabezpieczeniu środków na wykonanie dokumentacji projektowej budowy chodnika wzdłuż ulicy Oliwskiej w Chwaszczynie i zatoki autobusowej.

Na początku lutego br. na spotkaniu radnego powiatowego Piotra Fikusa oraz mieszkańców Chwaszczyna Wojciecha Albeckiego i Sylwestra Zadrogi z Marszałkiem Sejmiku Województwa Pomorskiego Panem Ryszardem Świlskim, nasi mieszkańcy uzyskali informację, że jeszcze w bieżącym miesiącu Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na odnowę nawierzchni Drogi Wojewódzkiej nr 218. Nie była wtedy pewna sytuacja budowy chodnika i zatoki autobusowej.

Pan Marszałek zapewnił, że zwróci się w tej sprawie do Burmistrza Gminy Żukowo i do Starosty Powiatu Kartuskiego z pismem o pomoc finansową.

Po naszej publikacji, w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie burmistrza Jerzego Żurawicza z członkiem Rady Sołeckiej Chwaszczyno Mirosławem Nowakiem, podczas tego spotkania ustalone zostały decyzje burmistrza dotyczące sfinansowania dokumentacji projektowej niezbędnej do wybudowania wspomnianego chodnika i zatoki autobusowej.

Na stronie zukowo.pl możemy przeczytać, że do referatu finansowego UG Żukowo wpłynęła decyzja o zabezpieczenie środków w wysokości 40 000,00 zł na wykonanie dokumentacji projektowej budowy chodnika wzdłuż ulicy Oliwskiej w Chwaszczynie o długości 1600 metrów i zatoki autobusowej, które zostaną wybudowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Przed udzieleniem wsparcia na ten cel potrzebna jest uchwała Rady Miejskiej.

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.