Burmistrz przekazał klucze do mieszkania komunalnego

9 marca Burmistrz Gminy Żukowo przekazał rodzeństwu, które znalazło się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, klucze do mieszkania z gminnego zasobu mieszkaniowego. Podpisana została umowa najmu na czas nieokreślony.

Rodzina była na liście osób oczekujących na mieszkanie z gminnego zasobu mieszkaniowego od 2006 r. 12 stycznia wpłynęło pismo do Urzędu Gminy w Żukowie informujące o śmierci wnioskodawczyni (matki) oraz o nieszczęśliwym wypadku ojca, który wkrótce zmarł. Z pisma wynikało, że pozostawione dzieci żyją w tragicznych warunkach. 20 lutego odbyło się spotkanie członków rodziny z Burmistrzem, na którym został przedstawiony plan pomocy.

3 marca, podczas posiedzenia Komisji Komunalnej przy Radzie Miejskiej, przedstawiono do zaopiniowania wniosek dotyczący przydzielenia rodzinie mieszkania komunalnego, które znajduje się w budynku wielorodzinnym w Żukowie o pow. 37,60 m2. Komisja jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała wniosek dotyczący przyznania mieszkania komunalnego. Rodzina spełniała warunki zawarte w Uchwale Nr XXXVI/611/2005 Rady Miejskiej w Żukowie z dnia 21 października 2005 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Żukowo.

Przyznane mieszkanie składa się z dwóch pokoi, łazienki oraz kuchni. Pod koniec 2016 r. został przeprowadzony w nim remont, polegający na wymianie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, adaptacji części lokalu na łazienkę, wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem kaloryferów, bojlera na ciepłą wodę użytkową oraz pieca etażowego. Zamontowano również drzwi wewnętrzne, ułożono terakotę, glazurę, płyty gipsowo-kartonowe oraz odmalowano całe mieszkanie.

Rodzeństwo z niewielkiej miejscowości z gminy Żukowo znalazło się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Młodzi ludzie w wieku: 16, 19 i 20 lat zostali doświadczeni przez los najpierw nagłą śmiercią matki, a potem chorobą i śmiercią ojca. Do tej pory rodzina mieszkała w bardzo trudnych i skromnych warunkach, w jednym pokoju i bez łazienki. Nie było możliwości przeprowadzenia remontu, gdyż nie posiadają prawa własności do zajmowanego lokalu. Sporadycznie korzystali z pomocy finansowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żukowie. Obecnie rodzeństwo od początku roku otrzymuje wsparcie w formie zakupu żywności przez sklep oraz przyznano pomoc finansową z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu mieszkania, w którym mają niebawem zamieszkać, w tym na zakup paneli podłogowych i mebli. Otrzymali również wsparcie asystenta rodziny.

Jeżeli ktoś chciałby udzielić rodzeństwu jakiejkolwiek pomocy prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym pod nr tel. 58 6818264 wew. 21.

 

Beata Bujnowska-Kowalska
Informacja prasowa
Gmina Żukowo

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.