Burmistrz gminy odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Poniżej prezentujemy nadesłaną opinię Radnego Powiatowego Piotra Fikusa dotyczącą rezygnacji Burmistrza Gminy Żukowo Jerzego Żurawicza z wykonania dokumentacji projektowej budowy chodnika przy Drodze Krajowej Nr 20 z Chwaszczyna do Tuchomia:

 

 

 

Moim zdaniem błędem była rezygnacja Burmistrza Gminy Żukowo Pana Jerzego Żurawicza z wykonania dokumentacji projektowej budowy chodnika przy Drodze Krajowej Nr 20 z Chwaszczyna do Tuchomia, mając zapewnienie wybudowania tego chodnika przez GDDKiA.

 

To Prezydent Miasta, Burmistrz Gminy i Wójt odpowiadają za bezpieczeństwo Swoich Mieszkańców. Pan Burmistrz Jerzy Żurawicz początkowo deklarował chęć wykonania tej dokumentacji, lecz w ostatnim czasie podjął decyzję o braku możliwości wykonania jej ze względów formalno-prawnych. Jak wszyscy wiemy chodnik ten jest bardzo potrzebny, gdyż wielu Mieszkańców w tym dużo dzieci pokonuje ten odcinek bardzo niebezpiecznym poboczem.

 

Osobiście będąc na spotkaniu u Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pana Roberta Marszałka w którym również uczestniczyli Sołtys Pan Gerard Barsowski oraz Pan Wojciech Albecki inicjator zbierania podpisów pod petycją do Burmistrza, otrzymaliśmy zapewnienie wybudowania tego chodnika pod warunkiem wykonania dokumentacji przez Burmistrza Gminy Żukowo. Zadanie to jest na liście zadań rezerwowych, a więc przy wykonaniu dokumentacji zadanie to może zostać zrealizowane.

 

GDDKiA współpracuje z wieloma samorządami. Samorządy przekazują dokumentację zadań, które poprawiają bezpieczeństwo Swoich Mieszkańców, zaś GDDKiA buduje dane zadania, które znajdują się przy Drogach Krajowych. Wspomnę tylko takie samorządy jak: Chojnice, Człuchów, Kwidzyn. Jako konkretny dowód, że samorządy współpracują z GDDKiA przedstawię Państwu Naszą Gminę Żukowo, będąc Radnym Rady Miejskiej w Żukowie – (kadencja 2006 – 2010), za Burmistrzowania Gminą przez Pana Albina Bychowskiego w celu poprawy bezpieczeństwa Naszych Mieszkańców wykonaliśmy dokumentację budowy zatoki autobusowej przy Biedronce, Droga Krajowa Nr. 20 – ulica Gdyńska, którą przekazaliśmy GDDKiA, zaś GDDKiA wybudowała zatokę.

 

Zawsze twierdziłem i twierdzę, że Mieszkaniec jest Najważniejszy. Burmistrz i Radni są dla Mieszkańców, a nie odwrotnie.

 

Nadesłane: Radny Powiatowy Piotr Fikus

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.