Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej od 2018 r. Jest decyzja środowiskowa.[wideo]

 

2 grudnia 2014r. została wydana decyzja środowiskowa dla Obwodnicy Metropolitalnej. Pozwoli to na rozpoczęcie prac projektowych i ogłoszenie przetargu na wykonanie tej drogi, która ma odciążyć istniejącą Obwodnicę Trójmiasta oraz usprawnić podróże po Kaszubach.

 

Wszyscy, których dotyczy inwestycja, mają 14 dni na składanie ewentualnych odwołań. Decyzja dotyczy wniosku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tzw. wariantach czerwonych, zakładających, że droga będzie się zaczynać w Chwaszczynie, gdzie łączyć się będzie z nową drogą ekspresową S6, przejdzie w rejonach Miszewa i Żukowa.

 

 Panorama Gdańska TVP3 – materiał dot. decyzji środowiskowej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej:


źródło: TVP Gdańsk

Przebieg OMT został tak zaprojektowany, że na północ od wsi Przyjaźń powstanie węzeł w kształcie koniczyny, umożliwiający zjazd na Obwodnicę Żukowa, która powstanie w ramach tej samej inwestycji. Obwodnica metropolitalna dotrze również do Lublewa i Borkowa w gminie Kolbudy, gdzie połączy się z Południową Obwodnicą Gdańska i Obwodnicą Trójmiasta.

 

Na trasie OMT zinwentaryzowano 61 gatunków ptaków, 8 gatunków płazów, 4 gatunki gadów, liczne gatunki ryb i nietoperze. Zaplanowanych zostało łącznie 50 przejść dla zwierząt, w tym sześciu estakad dla dużych zwierząt.

 

Budowa będzie wymagać wyburzenia kilkudziesięciu domów mieszkalnych i budynków gospodarczych.

 

Szacowany koszt wybudowania OMT to dwa miliardy złotych. Prace budowane miałyby się zacząć w 2018 roku i potrwać do 2020r.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.