Biuletyn nr 8/2018 sołectwa Chwaszczyno

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:
1) zbiórce środków na wspólne utwardzanie chwaszczyńskich dróg w 2018 r.
2) bieżącego utrzymanie dróg na terenie Chwaszczyna,
3) przypomnienie o upływającym terminie zgłaszania wywozu odpadów wielkogabarytowych.

 

Zbiórka środków na wspólne utwardzanie chwaszczyńskich dróg w 2018 r.
Według ustaleń poczynionych z Wiceburmistrzem Tomaszem Szymkowiakiem, ze względu na okres świąteczny, ostateczny termin wpłat darowizn w ramach programu płytowego upływa 10 kwietnia 2018r. Brak deklarowanej kwoty wpłaty w podanym terminie, spowoduje odstąpienie od realizacji zgłoszonych inicjatyw płytowych.
Dla przypomnienia w ramach funduszu sołeckiego w roku 2018 zostaną ułożone płyty w ilości ok. 100 szt. na każdej w niżej wymienionych ulic:
Jeziorna, Kaszubska Droga, Polna, Sambora I, Sobiesława I, Szafirowa, Prusa, Przemysława, Rewerenda, Zofii.
Dodatkowo na część z ww. ulic objętych funduszem sołeckim, mieszkańcy złożyli wnioski w programie płytowym w tym na ulicę: Polną, Przemysława, Prusa, Rewerenda.

Akcję wpłat na poszczególne płyty koordynują:
1. ul Polna – Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna,
2. ul. Prusa – Wiesław Lorbiecki,
3. ul. Przemysława – Jolanta Wiercińska,
4. ul. Rewerenda – Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna.

Wpłaty mogą być dokonywane na konto Urzędu Gminy Żukowo:
BS Tczew O/Żukowo
54 8345 1029 0202 9045 2000 0002, koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu 
darowizna Chwaszczyno, (nazwa ulicy, której dotyczy deklaracja zakupu płyt) oraz imię i nazwisko osoby, która deklaruje wpłatę.

Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Żukowo
W dniu 28.03 została podjęta próba rozpoczęcia wyrównania dróg w Chwaszczynie. Prace rozpoczęto na ul. Kaszubskiej Drodze. Niestety, ze względu na nadal zamarzniętą ziemię, równanie nie powiodło się. Z tego powodu drogi nie zostaną wyrównane przed świętami. Jeśli warunki pogodowe pozwolą zostanie podjęta kolejna próba rozpoczęcia po świętach.

Zostały również naprawione kolejne odcinki dróg, które zostały określone jako nieprzejezdne lub trudno przejezdne. W przypadku występowania odcinków nadal nieprzejezdnych/trudno przejezdnych, proszę o kontakt z Referatem Komunalnym.

Dane do kontaktu:
Referat Komunalny i Infrastruktury Drogowej
Drogi, tel.: +48 (58) 685-83-88, +48 (58) 685-83-57, pokój 3
Koordynator p. Andrzej Kukliński.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Każdy mieszkaniec, posiadający do odbioru odpady wielkogabarytowe musi w terminie do 31 marca zgłosić potrzebę wywozu odpadów. W zgłoszeniu należy podać adres nieruchomości, ilość i rodzaj odpadów, które mają być zabrane (dla ułatwienia kontaktu można podać nr telefonu lub e-mail). Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie pod nr tel. (58) 685-83-71, e-mailem: ugzukowo@zukowo.pl, lub srodowisko@zukowo.pl, lub listownie na adres tut. Urzędu lub osobiście w pok. 32 tut. Urzędu w godzinach urzędowania.

 

​​​Jolanta Wiercińska
​sołtys sołectwa Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.