Biuletyn nr 13/2016 sołectwa Chwaszczyno

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:

– warsztatów artystycznych, które odbędą się w najbliższy wtorek o godz. 18.30 w Chwaszczynie,
– zaproszenia na XVI Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich oraz Jarmark Bożonarodzeniowy w Żukowie, które odbędą się w najbliższy weekend w dniach 3-4 grudnia br.,
– otwarciu nowego placu zabaw przy ul. Polnej/Dąbrówki oraz doposażeniu skweru w centrum o nowe urządzenia do zabawy dzieci,
– zmianie organizacji ruchu w rejonie ulicy Polna, Rewerenda, Telewizyjna i Zbożowa w Chwaszczynie,
– trwających pracach drogowych w Chwaszczynie,
– nowych pism na stronie sołeckiej.

 

Warsztaty artystyczne – wtorek 29 listopada, godz. 18:30

Najbliższe warsztaty artystyczne odbędą się we wtorek 29 listopada o godz. 18:30 w szkole w Chwaszczynie. Będziemy wykonywać broszki oraz opaski z foamiranu. W przypadku chęci uczestnictwa prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny (500 079 748) albo e-mailowy (soltys@rada.chwaszczyno.pl). Warsztaty są organizowane przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. Informacja: RADASOLECKA.PL

warsztaty artystyczne

 

W najbliższy weekend w Żukowie odbędzie się XVI Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich oraz Jarmark Bożonarodzeniowy

Burmistrz Gminy Żukowo ma zaszczyt zaprosić na XIV Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się 3 grudnia 2016 roku o godz. 10:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Żukowie, ul. Armii Krajowej 2e.

turniej kgw

Dzień później 4 grudnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to okazja, by skosztować specjałów kaszubskiej kuchni, nauczyć się wykonywać ozdoby świąteczne, zaopatrzyć się w prezenty dla bliskich, a także pomóc innym. Podczas Jarmarku będziemy gościć delegacje z Saint – Junien, Wendelstein i Świdnicy, więc będzie można spróbować także tradycyjnych przysmaków świątecznych z tych miast.

plakat jarmark

Na scenie w repertuarze kolędowym wystąpi między innymi Paweł Nowak i Małgorzata Szmuda – Sycz, Chór Gospel „Ascoltate” oraz soliści z Gminy Żukowo. Na dzieci czekać będzie św. Mikołaj i wiele innych bezpłatnych atrakcji. Podczas Jarmarku prowadzona będzie zbiórka środków czystości, które następnie parafialne koło Caritas przekaże potrzebującym.

 

Powstał nowy placu zabaw w Chwaszczynie oraz doposażono skwer w centrum

Ze środków funduszu sołeckiego na rok 2016 dofinansowano wyposażenie nowo powstałego placu zabaw u zbiegu ulic Polnej i Dąbrówki w Chwaszczynie. Z nowych urządzeń można już korzystać. Ze względu na mało sprzyjającą aurę oficjalne otwarcie nowego placu zabaw odbędzie się wiosną przyszłego roku. ZDJĘCIA NOWEGO PLACU.

plac zabaw dabrowki

fot. Jolanta Wiercińska

Ponadto zakupiono i zainstalowano nowe urządzenia do zabawy dla dzieci na placu przy siłowni w centrum Chwaszczyna, z których również można już korzystać. Ze środków Gminy Żukowo w trakcie realizacji jest pergola, która zapewni większy komfort osobom korzystającym z tego miejsca. ZDJĘCIA ZAMONTOWANYCH URZĄDZEŃ

skwer centrum

fot. Jolanta Wiercińska

 

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic Polna, Rewerenda, Telewizyjna i Zbożowa w Chwaszczynie

Z dniem 22 listopada zmianie uległa organizacja ruchu w następującym zakresie:

1) ul. Rewerenda
– wprowadzono strefę ograniczenia prędkości do 30 km na całym odcinku utwardzonym płytami YOMB (strefę „odwołuje” znak, a nie skrzyżowanie)
– wprowadzono zakaz parkowania (obustronny) od ul. Telewizyjnej do skrzyżowania z ul. Polną
– wybudowano „wyniesione skrzyżowanie” ul. Rewerenda/Polna
– dotychczasowy próg zwalniający przy firmie SIM zastąpiono progiem z kostki betonowej.

2) ul. Polna, Telewizyjna i Zbożowa – (na całej długości)
– wprowadzono strefę ograniczenia prędkości do 30 km (strefę „odwołuje” znak, a nie skrzyżowanie).

Więcej informacji na profilu FB.

polna rewerenda

fot. Jacek Fopke / FB

 

Trwające prace drogowe w Chwaszczynie

– rozpoczęły się prace przy montażu progów zwalniających. Lokalizacje instalowanych progów to: ul. Kaszubska Droga pomiędzy ul. Oliwską a Gdyńska (wymiana progu), Mickiewicza przed ul. Kochanowskiego., ul. Derdowskiego od strony ul. Mickiewicza, Sobiesława I od strony ul. Mickiewicza, ul. Szafirowa, ul. Rewerenda (wymiana progu). Wymienione progi są finansowane ze środków funduszu sołeckiego. Dodatkowo ze środków UG Żukowo będzie realizowany próg na ul. Wąskiej. Lokalizacje zostały wskazane przez mieszkańców podczas ubiegłorocznego cyklu spotkań osiedlowych „Moja ulica, Moje Chwaszczyno” oraz potwierdzone podczas dedykowanego spotkania w sprawie dróg i bezpieczeństwa w marcu br.;
– rozpoczęto realizację zadania utwardzenia pobocza ul. Leśnej (finansowanie ze środków FS);
– rozpoczęto prace przygotowawcze do asfaltowania ul. Nałkowskiej;
– zamontowano pętle indukcyjne na wyjazdach z ul. Kaszubskiej Drogi do ul. Oliwskiej. Więcej informacji na profilu FB.
– rozpoczęto prace w zakresie montażu oświetlenia; w tym roku nowe punkty staną na ul. Kaszubska Droga, Ks Kuppera, Leśmiana, Norwida, Prusa, Rewerenda, Sobiesława I oraz Tuchomska;
– Spółka Komunalna na zlecenie Burmistrza Gminy Żukowo wykonała 2 studnie chłonne na działce drogowej w ciągu ul. Starochwaszczyńskiej w pobliżu ul. Gdyńskiej; trwa analiza możliwości rozwiązania podobnego problemu przy ul. Kaszubska Droga/ Gdyńska.

petla indukcyjna kaszubska droga

fot. Jacek Fopke / FB

 

Nowe pisma na stronie sołeckiej

Na stronie www.radasolecka.pl systematycznie są dodawane pisma, obwieszczenia i komunikaty. Zapraszamy do zapoznania się z treścią na stronie internetowej.

Jolanta Wiercińska
sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.