Biuletyn nr 12/2016 sołectwa Chwaszczyno

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:

– najbliższego posiedzenia Rady Sołeckiej, które odbędzie się we wtorek 22.11 br.,
– możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji na modernizację źródeł energii cieplnej „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2017,
– informacji o stanie realizacji zadań oświatowych i wynikach egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2015/2016,
– komunikatu Burmistrza dotyczącego przeprowadzanych kontroli na terenie gminy Żukowo,
– nowych pism na stronie sołeckiej.

 

Posiedzenie Rady Sołeckiej – wtorek 22 listopada, godz. 19:00

Najbliższe posiedzenie Sołtysa i Rady Sołeckiej odbędzie się we wtorek 22 listopada o godz. 19:00 w remizie OSP Chwaszczyno, przy ul. Żeromskiego 9. W posiedzeniach biorą udział radni z naszego okręgu. Posiedzenia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i organizacji. Zapraszam do udziału. W przypadku chęci zgłoszenia konkretnej sprawy do omówienia na posiedzeniu prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny (500 079 748) albo e-mailowy (soltys@rada.chwaszczyno.pl).

 

Możliwość składania wniosków o przyznanie dotacji na modernizację źródeł energii cieplnej „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2017”.

Tylko do końca roku można składać wnioski o przyznanie dotacji na modernizację źródeł energii cieplnej – edycja 2017. Informacje szczegółowe i wniosek dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Żukowo.

 

Sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Żukowo zamieszczono sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych i wynikach egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2015/2016. Polecam zapoznanie się z dokumentem.

 

Trwają kontrole porządkowe zabudowanych nieruchomości m. in. na terenie Chwaszczyna.

Burmistrz Gminy Żukowo, informuje mieszkańców, że są przeprowadzane przez pracowników Referatu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Żukowo kontrole porządkowe wszystkich zabudowanych nieruchomości położonych na terenie gminy Żukowo.

Urzędnicy kontrolują posesje pod kątem:
1) częstotliwości opróżniania zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków,
2) spalania odpadów w piecach domowych,
3) właściwej segregacji odpadów w posesjach, które zgłosiły w deklaracji selektywną zbiórkę,
4) numeracji nieruchomości.

Wszystkich właścicieli nieruchomości prosi się o udostępnienie podczas kontroli posesji oraz zawartych umów z firmą wywożącą odpady ciekłe ( szambo) i dowodów uiszczenia opłat za te usługi. Podczas kontroli sprawdzane są pojemniki na odpady komunalne oraz kotłownie budynków mieszkalnych. Na każdym budynku powinien widnieć numer posesji.

 

Nowe pisma na stronie sołeckiej

– zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej AERO 2 Sp. z o.o. na terenie działki 545/2 w miejscowości Chwaszczyno.

Treść zawiadomienia na stronie sołeckiej.

 

Jolanta Wiercińska
sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.