Bezpłatne badanie wzroku w Chwaszczynie – 18 października 2014r.

 

W sobotę 18 października 2014r. w godz. 10:00 – 15:00 w Zakładzie Optycznym przy ulicy Oliwskiej 143 w Chwaszczynie odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Badanie przeprowadzi wykwalifikowany okulista. Wstęp wolny.

 

Warto zadbać o ten ważny zmysł. Z roku na rok przybywa coraz więcej osób, którym pogarsza się wzrok, a przecież dzięki temu zmysłowi dociera do nas aż 80% informacji. Osoby, które słabo widzą, odczuwają spory dyskomfort i mają poczucie zmniejszonej kontroli nad tym, co się dzieje wokół nich. Najczęstszymi schorzeniami wzroku, z którymi borykają się Polacy, to: krótkowzroczność (24,6%), dalekowzroczność (13,7%), astygmatyzm (8%), inne wady (3,5%). Okuliści krótkowzroczność nazywają chorobą cywilizacyjną. Jest wiele przyczyn coraz częstszego występowania wad wzroku. Mogą to być: oglądanie telewizji, słabo oświetlone miejsce pracy, czy kilkugodzinne siedzenie przed monitorem komputera. Wielu z nas skupia wzrok na obiektach oddalonych od nas o ok. 0,5m, co sprawia, że mięśnie oczne są stale napięte, czego efektem są wady wzroku. Wiele osób w ramach obowiązków służbowych spędza przy komputerze średnio 5 godzin dziennie, a przychodząc do domu, relaksuje się… oglądając telewizję. Inne przypadłości związane z pogorszeniem wzroku to: łzawienie, pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie oczu.

 

Badania oczu powinny być przeprowadzane regularnie, co dwa lata, jednak pacjenci trafiają do okulistów dopiero wtedy, kiedy dolegliwości są bardzo nasilone. Okuliści zachęcają swoich pacjentów do tego, aby spędzali czas wolny na świeżym powietrzu, patrząc w dal, aby dać swoim oczom odpocząć. Ważna jest też ilość snu oraz odpowiednia odległość od pracy przy ekranie monitora, a także przerwy w patrzeniu w ekran. Pole elektrostatyczne monitora jest najintensywniejsze przez pierwsze 15 minut pracy, dlatego warto włączyć komputer na kilkanaście minut przed użytkowaniem.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.