Bezpieczeństwo Wewnętrzne – jeden z popularnych kierunków studiów

 

Studia II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne stanowią kontynuację studiów licencjackich. Na studiach studenci mają możliwość zdobycia wiedzy i rozwijania umiejętności w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju w kontekście przynależności do paktu NATO oraz Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje i zakres przedmiotów tematycznych znajduje się na stronie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni https://wsaib.pl/kandydaci/studia-ii-stopnia/bezpieczenstwo-wewnetrzne

Ogólne informacje o studiach II stopnia

Po ukończeniu studiów licencjackich absolwenci posiadają już konkretną wiedzę oraz kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy w zawodach związanych z administracją publiczną. Zdobyte kompetencje pozwalają znaleźć zatrudnienie w jednostkach służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne w kraju.

Program studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne

Program studiów II-stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne ma charakter interdyscyplinarny. W praktyce oznacza to, że program został opracowany w taki sposób, aby wykształcić najlepszych profesjonalistów. Absolwenci studiów licencjackich będą mieli możliwość zapoznania się z różnymi aspektami nowoczesnego zarządzania, a także podstawami ekonomii i prawa. W oparciu o te przedmioty uczelnia zapewnia rzetelne wykształcenie kadry urzędniczej średniego i wyższego szczebla związanej z bezpieczeństwem wewnętrznym państwa. Znajomość praca obowiązującego w Unii Europejskiej oraz dyrektyw NATO stanowi podstawowe kwalifikacje dla wszystkich studentów tego kierunku. Oprócz wiedzy teoretycznej zasadnicze znaczenie mają zajęcia praktyczne obejmujące ćwiczenia, zajęcia w laboratorium oraz w terenie. Pozwolą one przybliżyć arkana tego interesującego zawodu. Zajęcia praktyczne zapewnią absolwentom tego kierunku optymalne przygotowanie do pracy.

Specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Bezpieczeństwo wewnętrzne to interesujący kierunek studiów skierowany do studentów zainteresowanych pracą związaną z nowoczesnymi dziedzinami wiedzy. Na tym kierunku studiów słuchacze będą brać wybrać jedną z pięciu specjalizacji. Do bardzo popularnych należą obecnie  Cyberprzestępczość, Kryminologia i kryminalistyka. Oprócz nich można również podjąć studia o specjalnościach Menedżer  Bezpieczeństwa, Służby Specjalne i Policyjne oraz Obrona Terytorialna Kraju.

Interesujące zagadnienia tematyczne

Cyberprzestępczość to innowacyjna dyscyplina wiedzy, która ma na celu analizę potencjalnych zagrożeń dotyczących systemów teleinformatycznych oraz działania prewencyjne. Inne pełne wyzwań kierunki to Kryminologia i Kryminalistyka – studia skierowane do przyszłych techników kryminalistyki, a także pracowników Służb Specjalnych i funkcjonariuszy Policji. Z kolei studia na kierunku Menedżer Bezpieczeństwa przygotowują przyszłe kadry kierownicze do zarządzania systemami bezpieczeństwa w prywatnych przedsiębiorstwach oraz w instytucjach państwowych. Natomiast studia w zakresie Służb Policyjne oraz Służb Specjalne i Policyjne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby szkolić pracowników służb mundurowych.

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.