Będzie kładka pieszo-rowerowa nad OMT w Chwaszczynie

GDDKiA opublikowało odpowiedzi na wnioski mieszkańców w sprawie koncepcji OMT.

Jedną z najważniejszych kwestii było zaprojektowanie i budowa połączenia rowerowo-pieszego w formie kładki w przebiegu Obwodnicy Metropolii Trójmiasta w rejonie osiedla domów jednorodzinnych zlokalizowanych przy ulicy Kaszubska Droga (Moniuszki, Wieniawskiego, Chopina i innych) z centrum wsi na wysokości ulicy Błażeja, Brzechwy, tak aby umożliwić bezkolizyjne przejście i przejazd rowerów dla utrzymania choćby minimalnej więzi, integracji społeczno-terytorialnej tych rozdzielonych części Chwaszczyna.

Wybudowanie przedmiotowego przejścia pozwoli licznym mieszkańcom Chwaszczyna, w tym dzieciom i młodzieży szkolnej, na zachowanie dotychczasowej dogodnej komunikacji z centrum miejscowości, gdzie zlokalizowana jest szkoła, kościół, centra handlowe.

Wnioski w tym zakresie składali zarówno Mieszkańcy, Burmistrz Gminy Żukowo, Sołtys Chwaszczyna i Radni Gminy Żukowo z Chwaszczyna.

Cieszę się, że ten temat udało się załatwić pozytywnie!

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom zaangażowanym w spotkania, pisanie i uzasadnianie wniosków w tej sprawie.

 

Odpowiedzi na pozostałe pytania i wnioski: na stronie www.metropolitalna.pl

 

Fot. tytułowa: profil FB Jacek Fopke

 

Radny Gminy Żukowo
Jacek Fopke

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.