Będzie chodnik, będą światła!

 

 

Mieszkańcy Chwaszczyna bezskutecznie apelowali o budowę chodnika wzdłuż drogi 218 na kilkukilometrowym odcinku od Gdańska Osowy  do Chwaszczyna, a wystarczył artykuł w Dzienniku Bałtyckim. Będzie chodnik! – Pani redaktor dziękujemy!

 

1 września 2014r. w Dzienniku Bałtyckim ukazał się dość obszerny materiał na temat budowy chodnika na odcinku drogi 218 od Gdańska Osowy  do Chwaszczyna  „Śmiertelnie niebezpieczna droga” autorstwa Jolanty Gromadzkiej-Anzelewicz. Inicjatorem tego artykułu była Pani Aneta Perończyk – mama chłopca potrąconego na tym odcinku drogi w 2009 roku oraz radny powiatowy Piotr Fikus.

 

Z bloga Piotra Fikusa dowiadujemy się, że artykuł nie pozostał bez echa, bo już 2 września do redakcji Dziennika Bałtyckiego wpłynęła decyzja Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka, o budowie chodnika, cytat z info przesłanej do redakcji Dziennika Bałtyckiego – „Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Gminą Żukowo podejmie współpracę w celu realizacji ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 218 na odcinku od granicy miasta Gdańska do Chwaszczyna. W tym celu zostanie zawarte porozumienie, na mocy którego w bieżącym roku zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej, a w 2015 roku postępowanie na roboty budowlane. Obecnie wykonywane prace polegającego na odtworzeniu nawierzchni jezdni stanowią I etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 218 na odcinku Gdańsk – Chwaszczyno”- pisze Małgorzata Pisarewicz – rzecznik prasowy Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego”.

 

bedzie-chodnik

 

Również sprawa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. Gdyńskiej na wysokości ul. Derdowskiego dojdzie do skutku.

 

Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pan Robert Marszałek poinformował o wykonaniu do końca bieżącego roku sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.