Autobusem z Chwaszczyna do przystanku Gdańsk-Osowa PKP?

 

Czwartek, 30 kwietnia 2015r. przeszedł do historii jako ostatni dzień budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Planowany termin oddania linii PKM do użytku to 1 września 2015r. Wprawdzie przystanek PKM Gdańsk-Osowa powstanie najpóźniej do końca 2015r., to nasi sąsiedzi z Rady Dzielnicy Gdańsk-Osowa już przedstawiają rozwiązania komunikacyjne, w których planują uruchomienie „osiedlowego” autobusu.

 

Radni Rady Dzielnicy Gdańsk-Osowa chcieliby uruchomić autobus linii 269 na trasie Chwaszczyno – Osiedle Barniewice – Chwaszczyno. Taki środek transportu pozwalałby mieszkańcom naszej miejscowości na dojazd do stacji Gdańsk-Osowa PKP, aby przesiąść się na pociągi PKM.

 

Powyższe rozwiązanie mogłoby znacznie ułatwić i usprawnić przemieszczanie się środkami transportu publicznego na trasie Chwaszczyno – Gdańsk-Osowa – Gdańsk-Wrzeszcz, i dalej. Często zakorkowana ulica Spacerowa w godzinach porannych i popołudniowych wydłuża czas podróży nawet do kilkudziesięciu minut.

 

Jak to w naturze bywa, nie ma nic za darmo. Przy wsparciu reprezentantów naszej miejscowości i samych mieszkańców Chwaszczyna należałoby złożyć odpowiedni projekt o wsparcie tego przedsięwzięcia i partycypowanie w kosztach utrzymania tejże linii. Korzyści, jakie możemy otrzymać w związku z utworzeniem nowej linii autobusowej, na pewno wpłyną na zainteresowanie tym środkiem transportu i podniesieniem komfortu podróży.

 

Schemat linii autobusowych dzięki uprzejmości Rady Dzielnicy Gdańsk-Osowa przedstawiamy poniżej. Linia, o której mowa, to linia zaznaczona kolorem żółtym.

 

Nowy schemat z-ulicami

Planowany schemat przystanków nowej linii 269:

 

Kierunek: Chwaszczyno

 

Osiedle Barniewice – Saturna – Planetarna – Osowa PKP – Biwakowa – Niedziałkowskiego – Siedleckiego – Nowa – Barniewicka – Iławska – Gnieźnieńska – Złotowska – Myśliborska – Chwaszczyno-Oliwska – Chwaszczyno Szmaragdowa – Chwaszczyno.

 

Kierunek: Osiedle Barniewice

 

Chwaszczyno – Chwaszczyno Szmaragdowa – Chwaszczyno-Oliwska – Myśliborska – Iławska – Barniewicka – Siedleckiego – Niedziałkowskiego – Biwakowa – Osowa PKP – Planetarna – Saturna – Osiedle Barniewice.

 

A co Państwo sądzą o pomyśle sąsiadów z Gdańska-Osowej?

 

Tutaj mogą się Państwo zapoznać z wizualizacją i parametrami przystanku PKM Gdańsk-Osowa:

http://www.pkm-sa.pl/glowna/aktualnosci/tak-bedzie-wygladal-przystanek-pkm-gdansk-osowa/

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.