Asfalt na ul. Tuchomskiej w Chwaszczynie do końca listopada

Gmina Żukowo w ramach dwóch umów zaprojektuje i wybuduje 6 dróg w technologii nawierzchni asfaltowej. W Chwaszczynie utwardzona zostanie ulica Tuchomska.

Firma „Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dominik Brzeziński” ze Sznurek – Brodnica Górna wygrała przetarg na wykonanie zadania „Zaprojektowanie i Wybudowanie Dróg w Gminie Żukowo – Nawierzchnie Asfaltowe” za kwotę 582 310,82 zł.

Za tę sumę firma wykonana nawierzchnie asfaltowe: w Chwaszczynie ul. Tuchomska, w Przyjaźni ul. Słoneczna i w Rutkach na działce nr 163/2. Utwardzona ul. Tuchomska będzie miała szerokość 4,5 m i długość 200 mb, z obustronnie wtopionymi krawężnikami wraz z poboczami o szer. 0,75 m utwardzonymi frezem asfaltowym.

Termin zakończenia prac planowany jest na 30.11.2017 roku.

Zawarto także umowy na zaprojektowanie i wykonanie nawierzchni asfaltowych w następujących lokalizacjach:
• na ul. Łąkowej w Skrzeszewie,
• na działkach nr 29, 6/2, 1/2, 62/7 w Sulminie,
• na ul. Sosnowej w Łapinie Kartuskim.

Wykonawcą prac jest firma Drogowo – Budowlana MTM z Gdyni. Wartość prac opiewa na kwotę 523.897,59 zł brutto.

W przypadku wszystkich w/w nawierzchni asfaltowych obecnie przygotowywane są dokumentacje projektowe celem wystąpienia do Starostwa Powiatowego ze zgłoszeniem zamiaru wykonania tych prac. Roboty budowlane zostaną zrealizowane w okresie jesiennym.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.