Arka Noego w niedzielę w kościele w Chwaszczynie!

W przyszłą niedzielę 5 lutego parafia w Chwaszczynie będzie gościć zespół Arka Noego, który zaprezentuje kolędy i inne znane utwory chrześcijańskie. Wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę, a szczególnie dzieci, na koncert, który odbędzie się w nowym, dużym kościele w przyszłą niedzielę 5 lutego o godzinie 16:30. Wejście do nowego kościoła będzie możliwe od godz. 16:00.

 

O Arce Noego:
„Zespół powstał w 1999r., gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato”. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu „Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU”.

Piosenki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następnych płyt, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych”.

Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich – gitarzysta, kompozytor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, daw­niej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra 8 muzyków (Arka gra tylko na żywo) oraz 12 do 15 dzieci – głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie – nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych gło­sów, nie odbywają regularnych prób.

Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée, w tym do USA.

arka noego

fot. arkanoego.pl

W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.

Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, (płyta wydana przez BMG –SONY), hiszpańsku, w języku ukraińskim, i w szwedzkim. Istnieje także przekład na język angielski, przygotowywane jest tłumaczenie na czeski. Istnieją też przekłady na język japoński i języki afrykańskie.

Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym 2 najbardziej prestiżowe:

– Nagrodę FRYDERYK przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne (5 kategorii) rok 2000,
– Nagrodę TOP TRENDY za najlepszą sprzedaż w roku 2003 (płyta DAJ NA ZGODĘ).”

za: arkanoego.pl

 

Organizatorzy koncertu:
Rada Dzielnicy Wielki Kack, Ruch Światło-Życie, Gustowne Wesele

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.