Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)

 

AKTUALIZACJA: Zakończenie akcji zbierania podpisów w Chwaszczynie – czytaj więcej

Można podpisać petycję on-line

Przez ostatnie lata jako społeczność Chwaszczyna i Gminy Żukowo włożyliśmy dużo wysiłku aby budowa drogi ekspresowej S6 na naszym terenie była dla nas jak najmniej uciążliwa, a jednocześnie dawała jak największe szanse rozwojowe.

Niestety, w przededniu ogłoszenia ostatecznych przetargów na budowę dowiadujemy się, że jest duże zagrożenie czy te trasy w ogóle powstaną. Z perspektywy Chwaszczyna jedynie pełna realizacja S6 (OMT i Trasa Kaszubska) ma sens, bo inaczej zakorkujemy naszą miejscowość jeszcze bardziej!

Jako przedstawiciele sołectwa Chwaszczyno popieramy akcję pomorskich samorządów i przedsiębiorców zachęcającą władze państwowe do zmiany zdania w tej bardzo ważnej dla Kaszub i Pomorza sprawie.

Zachęcamy do złożenia podpisu na listach wyłożonych w chwaszczyńskich placówkach handlowo-usługowych i szkole.

Poniżej artykułu znajduje się również lista poparcia do wydrukowania oraz treść apelu Marszałka Województwa Pomorskiego (źródło: http://pomorskie.eu/-/apel-w-sprawie-budowy-drogi-ekspresowej-s6).
Podpisane listy można zostawić w oznaczonych punktach handlowych w Chwaszczynie i Nowym Świecie, w szkole w Chwaszczynie lub przekazać osobiście (kontakt: soltys@rada.chwaszczyno.pl, tel. 500 079 748) w terminie do 24.11 (czwartek).

Można również udostępniać informację na FB:
https://www.facebook.com/takdlas6wwojewodztwiepomorskim

Czym więcej mieszkańców i przedsiębiorców wyrazi swoje zdanie tym lepiej.

Jacek Fopke
Mirosław Nowak
Jolanta Wiercińska

 

pdfApel Mieszkańców Pomorza w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 na terenie województwa pomorskiego100.84 KB

pdfLista poprarcia do wydrukowania i zbierania podpisów39.56 KB

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.