Apartament – kupić, czy może lepiej wynajmować?

Nie da się ukryć, że jest wiele osób, które wręcz marzą o tym, aby mieć na własność swoje mieszkanie i cieszyć się ze znalezienia bezpiecznej przystani. Niemniej jednak, nie brakuje też osób, które się zastanawiają na tym, czy lepiej byłoby kupić takie mieszkanie, czy może jednak zostać przy wynajmie? Na te pytania staramy się odpowiedzieć szczegółowo w poniższym artykule i mamy nadzieję, że w pewnym stopniu Ci pomożemy w podjęciu odpowiedniej decyzji. 

Dlaczego wynajmować? 

Przede wszystkim nie ponosimy takich wydatków początkowych, jak to jest w przypadku zakupu. Jeśli zdecydujemy się na to, aby zakupić apartament za gotówkę, to wtedy należy przygotować się na wydatek z rzędu kilkaset tysięcy złotych. W przypadku kredytu jesteśmy zadłużeni na kilkanaście lat i co miesiąc płacimy niemałe raty. Wynajem daje nam również sporo swobody, bowiem jeśli zechcemy nagle przeprowadzić się do innego miasta, to absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie. Można po prostu wypowiedzieć umowę wynajmu i się wyprowadzić. Tymczasem, kiedy np. na zakup weźmiemy kredyt, to już tak łatwo nie będzie. 

Kto może kupić? 

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że zostajesz w danym miejscu na zawsze i nie zamierzasz się nigdzie przeprowadzać, to wtedy jak najbardziej zakup apartamentu na własność warto rozważyć. Tym bardziej, że niekiedy raty kredytu mogą być niższe, niż cena za wynajem, co na pewno będzie się dla Ciebie liczyło. Jednakże, należy się bardzo dobrze zastanowić nad taką decyzją, bowiem jest to mocno wiążące. Oczywiście, nawet jeśli zechcesz się gdzieś wyprowadzić, to zawsze można dany lokal wynajmować i mieć z tego pieniądze na spłatę kolejnych rat kredytu. 

Niemniej jednak, zarazem ostrzegamy, że cena wynajmu apartamentów mocno odstrasza i nie jest łatwo znaleźć potencjalnych najemców. Aczkolwiek, przedstawiciele yourfreedom.pl/ podkreślają, że wszystko zależy od tego, jak będziesz szukał, bo jak najbardziej są na rynku klienci premium, którzy szukają czegoś więcej, niż tylko kawalerka. 

Ostateczna decyzja? 

Oczywiście należy wyłącznie do Cibie, bowiem wybór nie jest łatwy. Najlepiej jest spisać sobie na kartce swoje wymagania, jak również wady i zalety obu rozwiązań. Temat warty jest także przedyskutowania z osobami bliskimi, bowiem oni powiedzą Ci jak to wszystko wygląda z boku i taki punkt widzenia osoby z zewnątrz również jak najbardziej będzie dla Ciebie przydatny. {jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.