Interpretacja przepisów prawa nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nigdy nie studiowały na tym kierunku. Nic więc dziwnego, że mimo łatwego dostępu do treści rozporządzeń i ustaw, nie zawsze jesteśmy pewni ich znaczenia – często powiązane są one z innymi aktami prawnymi, zawierają dwuznaczne kruczki prawne, lub inne „pułapki”. Dlatego właśnie wiele osób, mających dylematy natury prawnej, korzysta z pomocy doświadczonego adwokata. To człowiek, który pomaga przebrnąć swojemu klientowi przez meandry przepisów tak, by mógł on bronić swoich interesów.
W jaki kwestiach może pomóc nam adwokat?
Zakres działania adwokatów jest bardzo szeroki. Zajmują się oni zagadnieniami prawa cywilnego, karnego, rodzinnego, ubezpieczeniowego, spadkowego, prawa pracy itd. To oznacza, że z pomocy adwokata możemy skorzystać zarówno przy trudnym rozwodzie i podziale majątku, spisywaniu ważnej umowy, czy też walce o odszkodowanie po wypadku samochodowym.
Pomoc adwokata, czyli mniej stresu
Poza udzielaniem porad prawnych i sporządzaniem pism adwokat może również reprezentować swojego klienta na sali sądowej, lub też negocjować w jego imieniu umowy. Wiele osób decyduje się skorzystać z tych usług, nie tylko ze względu na nieznajomość przepisów, ale również, by zredukować stres towarzyszący podczas np. sprawy rozwodowej. Pośrednictwo adwokata jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, gdy emocje są tak duże, że małżonkowie nie są w stanie rozmawiać ze sobą, skupiając się na meritum.
Czy adwokata zawsze zatrudnia się do całej sprawy?
Niekoniecznie. Jeśli nie potrzebujemy reprezentowania nas w sądzie, do adwokata możemy udać się np. tylko po jednorazową poradę prawną. Jednak już nie raz udowodniono, że skorzystanie z pełnej obsługi prawnej najczęściej zwraca się z nawiązką i pomaga uniknąć niepotrzebnego stresu, frustracji i strat materialnych. Wiedzą o tym duże firmy, które z kancelariami adwokackimi pracują na zasadzie stałej obsługi prawnej. Adwokat czuwający nad sprawami klienta nie dopuści, by ten popełnił nawet pozornie błahy błąd w kontaktach z wymiarem sprawiedliwości.
Źródło: https://adwokat.elblag.pl/