Absolutorium dla Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego

Absolutoriom dla Burmistrza, zmiana cen biletów jednorazowych i okresowych, spalarnia śmieci, zmiana budżetu, radiowóz dla Policji, pierwsza sesja RM w nowej remizie OSP w Żukowie, wsparcie haftu kaszubskiego w drodze na listę UNESCO…

Na XXV sesji RM podjęliśmy ponad 40 decyzji istotnych dla dalszego rozwoju naszej gminy. W pierwszej kolejności dokonaliśmy zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Żukowo za 2015 r. wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Żukowo za 2015 r..

Kolejno jednogłośnie udzieliliśmy Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu absolutorium za 2015 r. Raz jeszcze gratuluję!

Z najważniejszych uchwał jakie podjęliśmy należy wspomnieć o podwyższeniu cen biletów jednorazowych i okresowych za usługi przewozowe środkami komunikacji zbiorowej na terenie Gminy Żukowo (zmian nie dokonywano od 4 lat) ponadto zmieniliśmy dokument Wieloletniej Prognozy Finansowej i Budżet Gminy na 2016 r. Więcej środków (ponad 380 000 zł) przekazano na zakup płyt YOMB i ich ułożenie oraz m.in. modernizację boisk szkolnych (tu spodziewane jest dodatkowe wsparcie zewnętrzne od Marszałka Województwa Pomorskiego). Przekazano również środki na zakup nowego radiowozu dla Policji w Żukowie.

Wyraziliśmy zgodę na sprzedaż nieruchomości w Żukowie, Barniewicach i Mieszewie oraz kupno w Skrzeszewie. Ponadto przystąpiliśmy do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania dla części Żukowa i Chwaszczyna.

Warto również odnotować, że nie wyraziliśmy zgody na zawarcie porozumienie międzygminnego z Miastem Gdańsk, w sprawie (upraszczając) wspólnej budowy spalarni śmieci.

Przyjęliśmy również oświadczenie w sprawie zachowania i rozwoju umiejętności ręcznego hafciarstwa kaszubskiego, które ma wesprzeć starania o wpisanie umiejętności haftowania na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Bardzo przyjemnie obradowało się w sali nowej Remizy OSP Żukowo i Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego!

 

pdfBudżet Gminy Żukowo 20155.41 MB

 

fot. tytułowa: zukowo.pl

 

Radny Gminy Żukowo
Jacek Fopke

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.