8 lipca msza św. kaszubska. Koncert zespołu „Nadolanie”

 

W niedzielę, 8 lipca 2012 r. w kościele parafialnym w Chwaszczynie o godz. 15.00 odprawiona zostanie kolejna msza św. kaszubska. O kaszubską część liturgii dbać będą członkowie chwaszczyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego z Ludmiłą Gołąbek, jako koordynatorem kaszubskich nabożeństw w naszej wsi.

 

Oprawę muzyczną i krótki koncert po mszy zapewni zespół „Nadolanie” z Nadola, gm. Gniewino, pow. wejherowski. Kierownictwo artystyczne zespołu należy do Ilony Kowalczyk, prezesem jest Jadwiga Warmbier. „Nadolanie” mają w swoim repertuarze zarówno tradycyjną muzykę kaszubską, nowe utwory regionalne jak też np. pieśni ukraińskie. Wśród grających w zespole znajdziemy m.in. panią mandolinistkę.

 

Koncert w Chwaszczynie odbędzie się dzień po Zjeździe Kaszubów, podczas którego „Nadolanie” wraz z kilkunastoma chórami Rady Chórów Kaszubskich pod dyrekcją Ilony Kowalczyk uświetnią mszę rozpoczynającą Zjazd. „Nadolanie” są jedynym zespołem kaszubskim, który witał chlebem i solą w Gniewinie reprezentację piłkarską Hiszpanii, mistrzów EURO 2012:)

 

Zapraszają: Ksiądz Proboszcz Piotr Gruba oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chwaszczynie.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.