372 osoby zagrały jednocześnie na akordeonach – Dzień Jedności Kaszubów w Bojanie [wideo]

 

20 marca 2016 roku po raz XIII odbył się Dzień Jedności Kaszubów, który jest organizowany zazwyczaj w okolicy św. Józefa. W tym roku po raz XI główną atrakcją dnia było bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie. W Bojanie zagrało 372 akordeonistów z całych Kaszub.

W ubiegłym roku w Sulęczynie zagrało 346 osób, tak więc impreza przybiera coraz większy charakter. Tym razem akordeoniści zagrali trzy pieśni „Kaszëbsczi Himn”, „Na Kaszëbach” oraz „Kowôl”.

Gospodarzem imprezy był wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski, który zachęcał do popularyzacji gry na akordeonie oraz szeroko zakrojonej promocji Kaszub.

Inicjatorem i dyrygentem bicia rekordu jest Paweł A. Nowak z Sulęczyna. W tym roku na akordeonie zagrał również Marcin Wyrostek – jeden z najbardziej znanych wirtuozów tego instrumentu.

 

Wojciech Albecki

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.