30-latek z Chwaszczyna dźgnięty nożem na skwerze Kościuszki

W sobotę rano 9 lipca na skwerze Kościuszki w Gdyni dwaj mężczyźni dźgnęli nożem dwóch innych mężczyzn, mieszkańców Chwaszczyna i Gdyni, z którymi pokłócili się wcześniej w nocnym lokalu. Poszkodowane osoby przebywają w szpitalu, a chwaszczynianin walczy o życie.

Do sytuacji doszło w sobotni poranek. Trzydziestolatkowie z Gdyni i Chwaszczyna przechadzali się po skwerze Kościuszki po całonocnej zabawie w jednym z okolicznych klubów. Nieopodal fontanny podeszli do nich dwaj mężczyźni, z którymi pokłócili się kilka godzin wcześniej. Jeden zaatakował nożem, drugi gazem łzawiącym.

Trzydziestolatkowie otrzymali ciosy nożem. Chwaszczynianin został ugodzony dwukrotnie: w klatkę piersiową i brzuch, gdynianin natomiast wyłącznie w brzuch.

Informację o zdarzeniu policja otrzymała ze szpitala. Dzięki sprawnej akcji kryminalnych funkcjonariuszy udało się zabezpieczyć ślady napaści, przesłuchać kilka świadków i w konsekwencji zatrzymać sprawców. Okazali się nimi 35-letni mieszkaniec Kościerzyny i 22-letni mieszkaniec Smętowa (pow. starogardzki).

Prawdopodobnym powodem kłótni było zaczepianie w klubie przez napastników koleżanki poszkodowanych. Mężczyźni z Chwaszczyna i Gdyni stanęli w jej obronie.

Sąd zdecydował o aresztowaniu obu sprawców na okres trzech miesięcy. 35-latek z Kościerzyny usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, natomiast 22-latek ze Smętowa zarzut pobicia. Obu sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 – podaje kom. Rusak na portalu trójmiasto.pl.

 

opracowanie na podst.: trójmiasto.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.