28 listopada 2012 r. wyłączenie analogowego sygnału telewizyjnego.


{module do-reklamy-intertekst|none}

Jak pisaliśmy wcześniej w dniu 28 listopada 2012 r., na terenie Województwa Pomorskiego nastąpi wyłączenie analogowego sygnału telewizyjnego.

 

Aby uniknąć sytuacji, gdy np. na początku grudnia włączymy telewizor, a na ekranie będzie widoczny tylko szum, należy wcześniej przystosować nasz odbiornik telewizyjny do odbioru sygnału cyfrowego. Telewizję będzie można odbierać poprzez specjalną przystawkę (dekoder [[dvb-t]]) lub telewizor posiadający taką funkcję.

 

Zmiana nie dotyczy posiadaczy telewizji kablowych oraz satelitarnych, którzy nie chcą odbierać telewizji ze źródeł naziemnych.


Informacje na temat procesu wyłączania naziemnej telewizji analogowej i przejścia na telewizję cyfrową można uzyskać dzwoniąc na infolinię prowadzoną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pod numerem: 800 007 788.

 

Szczegółowe informacje na temat przejścia na nadawanie cyfrowe znajdują się na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji: http://cyfryzacja.gov.pl/.


Plan wyłączeń TV analogowej w Polsce można znaleźć na stronie internetowej prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej: http://www.polskacyfrowa.org/wazne-daty/koniec-tv-analogowej.html.UWAGA!

Policjanci ostrzegają przed oszustami oferującymi urządzenia do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Z dużą ostrożnością należy podchodzić do ludzi, którzy przyjdą do nas do domu oferując nam urządzenia (dekodery) do odbioru telewizji. Mogą to być oszuści, którzy wykorzystując niewiedzę mieszkańców będą chcieli sprzedać nieodpowiednie urządzenie, zrobić to po zawyżonej cenie lub wykorzystując naszą nieuwagę okraść mieszkanie.


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.