2000 litrów spirytusu w nielegalnej rozlewni w Chwaszczynie

Ponad 2 tysiące litrów spirytusu, 45 kg tytoniu oraz ponad 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości 230 tys. zł przechwycili w Chwaszczynie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni z Gdyni przeszukali w piątek peugeota kierowanego przez 48 – letniego mieszkańca powiatu puckiego. Znaleźli tam 200 paczek papierosów i 230 litrów spirytusu w litrowych i pięciolitrowych plastikowych butelkach.

W efekcie przeszukania w Chwaszczynie wynajmowanego przez mężczyznę pomieszczenia gospodarczego funkcjonariusze ujawnili dodatkowo 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, 45 kg tytoniu w workach oraz 2 tys. litrów spirytusu w pięciolitrowych pojemnikach zapakowanych w kartony. Zabezpieczono również szklane litrowe butelki, nakrętki oraz naklejki z napisem „Spirytus Gdański”.

nielegalny spirytus 2

fot. Morski Oddział Straży Granicznej / www.morski.strazgraniczna.pl

48-latek przyznał się do posiadania zatrzymanych towarów. Ich łączną wartość szacuje się na blisko 230 tys. zł. Mężczyzna będzie odpowiadał za naruszenie przepisów karnych skarbowych, grozi mu kara grzywny.

 

źródło: Morski Oddział Straży Granicznej, www.morski.strazgraniczna.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.