17-letni włamywacz w rękach kartuskich policjantów

Autor: kartuzy.policja.gov.pl

10 maja 2021r.  kryminalni zatrzymali 17-latka, który przy użyciu siekiery włamał się do sklepu Kłosowie oraz usiłował włamać się do dwóch sklepów na terenie Chwaszczyna. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegłą środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do sklepu w Kłosowie. Na miejsce skierował śledczych oraz technika kryminalistyki, którzy wstępnie ustalili, że sprawca włamania, po uprzednim uszkodzeniu drzwi i okna, wszedł do sklepu skąd pieniądze w kwocie około 1000 złotych. Na miejscu policjanci wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady.

Dwa dni później dyżurny z kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do dwóch sklepów na terenie Chwaszczyna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że oba włamania dokonała ta sama osoba używając do tego siekiery W pierwszym przypadku włamywacz nie zdołał pokonać witryny sklepowej, natomiast w drugim przypadku wszedł do sklepu, ale nic nie ukradł. Funkcjonariusze w obu sklepach wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady.

Na podstawie zebranego materiału, wczoraj kryminalni zatrzymali 17-latka odpowiedzialnego za kradzież z włamaniem oraz dwa usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: Policja Kartuzy

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.