16-latek ukradł BMW X6 konkubentowi matki i dał ojcu

29-letni mężczyzna zgłosił na policji kradzież BMW X6 wartego 200 tys. złotych. Kryminalni od samochodów szybko znaleźli sprawcę. Złodziejem okazał się… 16-letni syn konkubiny poszkodowanego.

 

 

Właściciel auta zgłosił kradzież w ostatnią sobotę. Sprawą od razu zajęli się policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

– Funkcjonariusze ustalili, że samochód ukradł 16-letni syn jego konkubiny – informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Nastolatek wykorzystując nieuwagę 29-latka, zabrał mu kluczyki od auta i pojechał nim do swojego ojca. Jak się okazało, 34-letni gdańszczanin pomógł swojemu synowi w ukryciu samochodu, który przywiózł. Mężczyzna najprawdopodobniej planował sprzedać skradziony łup.

Policjanci pokrzyżowali te plany – ojciec z synem zostali zatrzymani w jednym mieszkaniu. Dodatkowo okazało się, że ojciec był poszukiwany przez sąd. Ojciec został osadzony w policyjnym areszcie. Syn został przesłuchany, a o ewentualnych sankcjach zadecyduje sąd rodzinny.

Skradzione BMW X6 znaleziono na terenie Chwaszczyna.

źródło: gazeta.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.