Muzyka, taniec, zabawa – wszystko z poświęceniem na szczytny cel, jakim jest ratowanie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Przez całą niedzielę w żukowskim gimnazjum grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W myśl założyciela fundacji, Jerzego Owsiaka – dzięki muzyce i zabawie, jaka zapanowała na Hali Gimnastycznej w Żukowie – najlepiej można zmobilizować ludzi do niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym.

 

 

Trudno Owsiakowi odmówić słuszności.

Koncert „Orkiestry” otworzył warszawski zespół Hot Rot i… się zaczęło. Po żywiołowym występie chłopców z gitarami, na scenę wyszli prezentujący „modę na wesoło” uczniowie gimnazjum, potem publiczność bawił chór z Przyjaźni, dzieci ze Szkoły w Baninie, które w profesjonalny sposób odegrały Jasełka, ponadto wystąpiły Kaszubskie Nautki, zespół To i Owo, Fermata, wreszcie – Gminna Orkiestra Dęta GOK Żukowo.

Gościliśmy także Zespół Folklorystyczny z GOK w Linii.

Prawdziwego „czadu” dał zespół rokowy Intervision. Występy zespołów muzycznych, pokazy teatralne (Czeremuchy) i sportowe (walki judo) urozmaicały roztańczone dziewczęta z Rapsodii rozgrzewając publiczność przy gorących rytmach.

Podczas imprezy można było zmierzyć się z mistrzem olimpijskim Andrzejem Wrońskim w tenisie stołowym, przymierzyć ekwipunek policyjny, a także przejść kurs udzielenia pierwszej pomocy. Skrzeszewianki z Koła Gospodyń Wiejskich serwowały bigos, chleb ze smalcem i kaszubskie wypieki.

Tradycyjnie już, o godzinie 20.00 wysłaliśmy światełko do nieba w postaci fajerwerków, ale to wcale nie był koniec imprezy. Po „światełku” zagrał zespół OLD TOWN by poderwać publiczność do wspólnej zabawy i świętowania pomyślnego zakończenia tegorocznej Akcji.
Dzięki licytacji przedmiotów podarowanych m.in. przez burmistrza gminy Żukowo Jerzego Żurawicza (dwa medale podarowane z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego), fotografika – autora albumów „Miejsca Znane i Nieznane” Macieja Kosycarza, prezesa GSSCh Mieczysława Woźniaka, firmę Algida oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury wraz z GOK-iem Żukowo, a także wiceprzewodniczącą RM Ewę Bałon –

zebraliśmy ponad 1500 złotych.

Wszystkim wolontariuszom, ofiarodawcom, sponsorom, bardzo pomocnej w organizacji imprezy Komendzie Policji w Żukowie oraz OSP Żukowo – serdecznie dziękujemy!

 

źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.