„0” inwestycji w Chwaszczynie w roku 2016

Na sesji Rady Miejskiej w Żukowie, która odbyła się w dniu 27 października 2016 roku, radni podjęli zmiany w Budżecie Gminy Żukowo, które zakładały zmniejszenie środków finansowych przeznaczonych na inwestycje w Naszej Miejscowości. Zmniejszenia dotyczyły takich inwestycji jak:

– budowa kanalizacji sanitarnej w Chwaszczynie: ul. Żeromskiego, Jana Pawła II, Asnyka, Leśmiana, Słowackiego – z kwoty 900 000,00 zł – zdjęto 874 980,06 zł,
– rozbudowa budynku OSP w Chwaszczynie – z kwoty 500 000,00 zł – zdjęto kwotę 481 374,11 zł,
– w związku z końcem roku 2016 nie zostanie wykorzystana również kwota 500 000,00 zł przeznaczona na budowę ul. Mickiewicza.

W sumie w roku bieżącym w Budżecie Gminy Żukowo planowano na inwestycje kwotę 27 mln, z czego prawie 2 mln zł było przeznaczone dla Chwaszczyna. Kwota ta jednak nie zostanie zainwestowana, co skutkuje kolejnym już rokiem bez inwestycji w Naszej Miejscowości.

 

Radny Powiatu Kartuskiego
Piotr Fikus

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.