Zwyżkowa forma KS Chwaszczyno przed rundą wiosenną.

KS Chwaszczyno rozegrało już większość spotkań sparingowych. Piłkarze przygotowują się do rundy rewanżowej, w której powalczą o awans do III ligi. Naszym zawodnikom brakuje dwóch punktów do drugiego miejsca, które jest premiowane wejściem do wyższej klasy rozgrywkowej. Sparingi pokazują, że mimo kilku porażek szanse na awans są bardzo duże.

W pierwszym spotkaniu KSCh pokonało III-ligową Cartusię Kartuzy aż 4:1, gdzie 3 bramki zdobył Paweł Piotrowski, a jedną dołożył Przemysław Duda.

Sparingowy mecz ze Stolemem Gniewino został odwołany, więc piłkarze KSCh pojechali do Lęborka, aby zmierzyć się z miejscową Pogonią. Mecz przy jupiterach zebrał nawet liczną publiczność, która obejrzała aż 9 goli. Pierwsza połowa należała do KSCh, a wynik już w 2. minucie spotkania otworzył Piotrowski. Po 30 minutach gry KSCh wygrywało 0:2 po bramce Dudy. Chwilę później kontaktowego gola zdobyli rywale. W drugiej odsłonie gry pierwszą bramkę zdobył Sumionka, lecz gospodarze szybko odpowiedzieli drugim golem. Na 2:4 w 76. minucie strzelił Sendecki, a potem lepiej dysponowani fizycznie rywale zdobyli aż 3 bramki, z czego ostatnią po rzucie karnym w ostatniej minucie. Bardzo zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoni Lębork 5:4.

Relację z tego spotkania można obejrzeć tutaj:

Oprócz sparingów seniorów swoje treningi odbywają także najmłodsi zawodnicy KS Chwaszczyno. Oto zdjęcie ekipy:

KS Chwaszczyno juniorzy

Na kolejny mecz kontrolny zawodnicy KSCh wybrali się na Narodowy Stadion Rugby, gdzie zmierzyli się z III-ligowym Bałtykiem Gdynia.

bg ksch

Oj, był to zimny prysznic dla naszych zawodników, którzy ulegli gdynianom aż 7:0. W zespole gospodarzy zagrał Sławomir Ziemak, który właśnie po półrocznej grze przeszedł z KS Chwaszczyno do gdyńskiego klubu. Z kolei bramki KSCh bronił Dariusz Grubba – były zawodnik Bałtyku Gdynia.

Kolejny sparing zawodnikom KSCh przyszło zagrać z inną gdyńską drużyną – Arką II.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, ale to nasi gracze schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Wykorzystali rzut karny, podyktowany za zagranie ręką.

arka ksch

Po przerwie zawodnicy obu drużyn aż pięciokrotnie trafiali do siatki. Arka starała się prowadzić grę, ale gracze KSCh wykazali dużą skuteczność. Bezlitośnie wykorzystali błędy gdynian i dołożyli dwa kolejne gole, m.in. po rzucie rożnym.

Pewne nadzieje dała żółto-niebieskim bramka na kwadrans przed końcem meczu. Niestety niedługo po tym zespół z Chwaszczyna odpowiedział czwartym golem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie cztery bramki strzelił niezawodny Paweł Piotrowski!

Po udanym spotkaniu przyszedł czas na V-ligowy KP Starogard Gdański. Niestety rywale okazali się za mocni dla KSCh, którzy przegrali spotkanie na wyjeździe 3:0.

W kolejnym sparingu nasi gracze podjęli Gedanię Gdańsk i wygrali 1:4 po bramce Czerwionki, samobóju i dwóch golach Mitury. Miejmy nadzieję, że forma będzie zwyżkowa.

Przed zawodnikami z KS Chwaszczyno pozostały jeszcze dwa spotkania sparingowe, w których nasi gracze sprawdzą grę drużyn z III-ligowej Polonii Gdańsk (1 marca) i V-ligowego MKS Władysławowo (8 marca). Do tej pory zawodnicy KSCh rozegrali 6 spotkań: 3 wygrali i tyle samo przegrali.