Msza Święta Kaszubska. Parafia Chwaszczyno.

 

 

W niedzielę 16 lutego br. o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Chwaszczynie tradycyjnie odbyła się Msza Święta Kaszubska. Eucharystię sprawował ks. proboszcz Piotr Gruba, który przywitał wszystkich wiernych i przeczytał Ewangelię w języku kaszubskim. Oprawę muzyczną Mszy Świętej przygotowały panie z Zespołu Wokalnego „Kaszubki” z Chwaszczyna.

 

10-osobowy skład „Kaszubek” prowadzi Szymon Chyliński, który również akompaniuje paniom na akordeonie. „Kaszubki” wykonały następujące pieśni: „Bóg prowadzy mie” (T.Fopke), Òjcze nasz (T.Fopke), „Aniele Bòżi” (sł.: K.Jastrzębski, muz.: T.Fopke) oraz maryjną pieśń „Łzy Matki”. Panie zadbały także o część liturgiczną Mszy Świętej: I czytanie – Maria Barzowska, psalm – Małgorzata Cyrocka, II czytanie – Elżbieta Hinc, modlitwa powszechna – Teresa Kreft. Za swój występ „Kaszubki” zebrały brawa od zgromadzonych wiernych.

 

Podczas Eucharystii, dzięki specjalnie przygotowanym książeczkom do nabożeństw, wierni mogli modlić się w języku kaszubskim. Zawarte są w nich wybrane modlitwy liturgiczne, np. Chwała na wysokości Bogu, Ojcze nasz, czy Baranku Boży, przetłumaczone na język kaszubski.

 

Najbliższa Msza Święta Kaszubska odbędzie się 16 marca, a oprawę muzyczną przygotuje chór „Pięciolinia” z Lini. Wszystkich serdecznie już dziś zapraszamy na modlitwę w intencji Kaszubów.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.