Żukowo. Adam Okrój szefem Rady Miejskiej

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żukowie został Adam Okrój. Uzyskał poparcie wszystkich radnych biorących udział w głosowaniu. – To zobowiązuje. Będę starał się działać na rzecz konsolidacji naszej rady – powiedział Adam Okrój. Dziś odbyła się w Żukowie pierwsza sesja w nowej kadencji, zwołana decyzją komisarza wyborczego.

 

 

 

Dzisiejsza pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Miejskiej w Żukowie odbyła się później niż w pozostałych samorządach, ponieważ, jak już informowaliśmy, były przewodniczący rady nie chciał zwoływać obrad przed II turą wyborów na stanowisko burmistrza. W tej sytuacji dzisiejszy termin sesji wyznaczył komisarz wyborczy. I chyba wyszło to wszystkim na dobre, ponieważ takiej zgodności w żukowskiej radzie nie było już dawno.

Dzisiejsza sesja ograniczała się w zasadzie do wyboru szefa rady. Kandydat był jeden i to popierany zarówno przez Stowarzyszenie „Samorządna Gmina Żukowo”, z ramienia którego startował nowy burmistrz Jerzy Żurawicz, jak i grupę „Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze”, której kandydatem był dotychczasowy szef magistratu Albin Bychowski. Liderzy obu ugrupowań na szefa rady zaproponowali radnego Adama Okroja, samorządowca z bodaj największym w żukowskiej Radzie Miejskiej doświadczeniem.

Wyniki głosowania pokazały, że uzyskał on poparcie wszystkich radnych biorących udział w wyborze.

– Ten wynik jest dla mnie sporym zaskoczeniem i na pewno zobowiązuje – powiedział radny Adam Okrój. – To głosowanie pokazuje też, że jestem osobą, która potrafi łączyć radnych. I właśnie do konsolidacji Rady Miejskiej będę dążył. Będę starał się rozmawiać ze wszystkimi i wsłuchiwać się w opinie wszystkich radnych.

W najbliższy piątek nowy burmistrz Żukowa – Jerzy Żurawicz, złoży ślubowanie i tym samym przejmie urząd. Tego dnia najprawdopodobniej poznamy też nazwiska wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.

 

źródło:expresskaszubski.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.