Zrównoważony rozwój gminy Żukowo?

Radni Gminy Żukowo uchwalili budżet gminy na rok 2016, w którym to na inwestycje zaplanowano środki w wysokości ponad 24 mln. W tym na Żukowo zaplanowano kwotę ponad 4,5 mln, Banino – 5,6 mln, Chwaszczyno – 2 mln, Miszewo – 1,2 mln, Leźno – 99 tys, Tuchom – 40 tys.

Podane kwoty świadczą o tym, iż Nasze Sołectwo w dalszym ciągu jest pomijane i traktowane jak „kura znosząca złote jajka”. Pragnę podkreślić, iż w Sołectwach Chwaszczyno i Tuchom znajduje się najwięcej firm i zakładów pracy w Gminie Żukowo. Przy dynamicznym rozwoju północnej części Gminy Żukowo w parze nie idzie rozwój infrastruktury drogowej i kanalizacyjnej. Powstaje dużo firm i osiedli mieszkaniowych, które pozbawione są infrastruktury drogowej.

W Chwaszczynie od 3 lat czekamy na utwardzenie ulic: Mickiewicza, Żeromskiego, Norwida, Słowackiego, Sienkiewicza, Gałczyńskiego nie wspominając jeszcze o pozostałych ulicach w Chwaszczynie, które również w najbliższym czasie powinny zostać utwardzone.

Moim zdaniem wpłacane podatki do Budżetu Gminy Żukowo tj. od nieruchomości, podatek od osób prawnych – działalność gospodarcza oraz od osób fizycznych – podatek dochodowy, powinny proporcjonalnie powrócić do danego sołectwa, z którego pochodzą. W Chwaszczynie znajdują się największe firmy z Gminy Żukowo, takie jak: MARCOPOL, TOYOTA, KOLANKO.

 

Radny Powiatu Kartuskiego

Piotr Fikus

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.