Projekt chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia jest już gotowy

Już wkrótce projekt budowy chodnika wzdłuż DK 20 z Chwaszczyna do Tuchomia będzie miał wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia na budowę. Obecnie projekt, który w porozumieniu z UG Żukowo został wykonany za prywatne środki jednego z przedsiębiorców, jest w GDDKiA celem zawarcia uzgodnień.

Wkrótce także miną dokładnie 3 lata od czasu, kiedy przekazałem 657 podpisów poparcia mieszkańców Chwaszczyna i Tuchomia odnośnie wykonania projektu poprzedniemu burmistrzowi.

Z informacji, jakie przekazał nam burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski, projekt budowlany chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia jest już gotowy. 29 lutego 2016 roku został przekazany do uzgodnień GDDKiA w Gdańsku. Jest przygotowany wstępny kosztorys budowy w/w chodnika.

Chodnik ma mieć formę ciągu pieszo-rowerowego, więc będzie dopuszczony na nim na całej długości oprócz ruchu pieszego również ruch rowerów. W tym celu szerokość ciągu wyniesie 2,05 m, gdyż, aby był dopuszczony ruch rowerów, ciąg musi mieć ponad 2 m szerokości. Nie da się wygospodarować większej szerokości z uwagi na konieczność zachowania miejsca na kanały technologiczne na różnego rodzaju instalacje. Długość ciągu pieszo-rowerowego ma wynosić około 1,5 km, wykonany ma być z kostki betonowej chodnikowej.

Patrząc od Chwaszczyna w kierunku Żukowa ciąg pieszo-rowerowy ma rozpoczynać się w miejscu obecnego zakończenia chodnika przy ul. Wąskiej w Chwaszczynie i ma ciągnąć się po lewej stronie do przejścia na wysokości skrzyżowania Leśnej-Tuchomskiej-Gdyńskiej (DK 20), gdzie będzie trzeba udać się poprzez istniejące przejście dla pieszych na umiejscowiony już po drugiej prawej stronie szosy chodnik.

Aż do Tuchomia do ul. Ogrodowej ciąg pieszo-rowerowy będzie ciągnąć się po prawej stronie patrząc w kierunku Żukowa. Na wysokości leśniczówki przez tzw. starą szosę (ul. Gdyńska-Dobrzewińska) wybudowane zostanie przejście dla pieszych z możliwością korzystania z niego przez rowerzystów, ruch pojazdów ma być w tym miejscu skanalizowany. Dalej ciąg pieszo-rowerowy połączy się z istniejącym chodnikiem na wysokości ul. Szkolnej w kierunku pobliskiego sklepu spożywczego.

 

Wojciech Albecki

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.