Zniesione i zmienione nazwy miejscowości w gminie Żukowo.[wideo]

 

Od pierwszego stycznia weszły w życie zmiany administracyjne dotyczące nazw miejscowości – niektóre miejscowości zyskały nowe nazwy, a niektóre nazwy zniesiono. Przekształcenia nastąpią w aż 107 miejscowościach i w 14 województwach w całej Polsce.


W gminie Żukowo zmienią się cztery nazwy miejscowości:

Rutki (do tej pory część wsi Borkowo) – na wieś Rutki, Widlino, które było kolonią – stanie się wsią, Skrzeszewo Żukowskie – nazwa ulegnie skróceniu na Skrzeszewo i Dąbrowa Miszewska zmieni się na Dąbrowę. Niektóre nazwy miejscowości w powiecie żukowskim zostaną całkowicie zniesione: Nowy Glincz, Stary Glincz – powstanie po prostu Glincz, Glinna Góra, Mała Przyjaźń, Nowe Pole, Elżbietowo, Sarnówko, Kacze Buki, Gapi Góra i Pstra Suka.

 

Poniżej prezentujemy na ten temat materiał wideo Panoramy w TVP Gdańsk:

 

 

źródło: gdansk.tvp.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.