Zmiana budżetu, finansowanie sportu, Skrzeszewo z nazwami ulic, sprawy chwaszczyńskie – relacja Jacka Fopke

 

11 sierpnia odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej w Żukowie. Najważniejsze decyzje jakie podjęliśmy (wszystkie zapadły jednogłośnie) to zmiana wieloletniej prognozy finansowej Gminy Żukowo, zmiana budżetu Gminy Żukowo na 2015 r.

 

Ponadto przystąpiliśmy do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania w Miszewku i Skrzeszewie, nadaliśmy nazwy 2. ul. w Leźnie i całym Skrzeszewie. Podjęliśmy również uchwałę w sprawie warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w Gminie Żukowo.

 

Z spraw chwaszczyńskich należy odnotować, że zmianie ulegnie termin realizacji inwestycji polegającej na budowie części ul. Mickiewicza w Chwaszczynie. Zmiany w WPF i budżecie gminy na 2015 r. przewidują dokończenie tej inwestycji w 2016 r. Ma to związek z trwającą procedurą uzyskiwania od Starostwa w Kartuzach warunków odprowadzenia wód deszczowych do rowów w ul. Gdyńskiej.

 

Bez tych konkretnych ustaleń inwestycja nie uzyska pozwolenia na budowę. Podczas obrad Komisji Budżetowej poprosiłem Burmistrza Wojciecha Kankowskiego o pisemną informację o szczegółowych przyczynach opóźnienia realizacji tej ważnej dla Chwaszczyna inwestycji.

 

Podczas sesji Burmistrz Wojciech Kankowski poinformował o zmierzających do finału działaniach w zakresie wybrania sposobu na opracowanie dokumentacji budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia oraz o projektowanym przez GDDKiA odcinku drogi (w ramach węzła OMT i TK), który zapewni przejazd z Centrum Chwaszczyna w kierunku Gdyni (poprzez pola/łąki, a nie ciągiem ul. Polnej). Z informacji jakie posiadam we wrześniu bądź październiku odbędzie się z inicjatywy GDDKiA spotkanie informacyjne w sprawie konkretnych rozwiązań komunikacyjnych „węzła Chwaszczyno”.

 

Dzięki zmianie w budżecie możliwa jest wymiana hydrantu zlokalizowanego na środku ul. Podleśnej na podziemny. Prace są już na ukończeniu. Na mój wniosek, w porozumieniu z Sołtys Jolantą Wiercińską, Urząd Gminy sprawdzi (13 sierpnia) możliwość wymiany bądź przesunięcia hydrantu na ul. Tuchomskiej, gdzie mamy analogiczną sytuację.

 

Jacek Fopke – Radny Gminy Żukowo / facebook

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.