Zespół Księży Solistów Servi Domini Cantores w parafii w Chwaszczynie

W sobotę 8 października podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele w Chwaszczynie gościć będziemy śpiewających księży. Po Eucharystii odbędzie się koncert w ich wykonaniu.

Są to kapłani, absolwenci wydziałów wokalnych akademii muzycznych w Polsce, którzy pracują w Katowicach, Warszawie, we Wrocławiu i w Szemudzie. Pełniąc posługę kapłańską na parafiach, jednocześnie są wykładowcami śpiewu solowego i od czasu do czasu wspólnie koncertują.

servi domini cantores

fot. Servi Domini Cantores podczas Koncertu Finałowego XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Legnickich Wieczorów Organowych / Wojciech Skulimowski (Ica.pl)

Zespół nazywa się Servi Domini Cantores, czyli Śpiewający Słudzy Pańscy. Kapłani wykonują muzykę klasyczną, ale sięgają także po lżejszy repertuar, jak np. pieśni neapolitańskie.

Po Mszy Świętej zaś odbędzie się koncert w wykonaniu śpiewających księży, który pięknie wpisuje się w obchód Dnia Papieskiego.

Servi Domini Cantores w utworze Va pensiero („Nabucco” Giuseppe Verdiego):

 

źródło: Ogłoszenia duszpasterskie parafii w Chwaszczynie – 2 października 2016 r.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.