Zebrała się Rada Sołecka Chwaszczyna. Znamy termin spotkania z burmistrzem w sprawie dróg.

W dniu 12 stycznia 2017 roku w siedzibie straży pożarnej odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Rady Sołeckiej i Sołtysa. Omówiono kilka spraw bieżących oraz zbliżające się spotkanie w szkole z burmistrzem dotyczące dróg w sołectwie. Spotkanie, o którym mowa, zaplanowane jest na 1 lutego o 18:00.

Wśród spraw bieżących poruszona została kwestia pisma jakie wystosował do dyrekcji szkoły w Chwaszczynie komendant Policji w Żukowie. List ten dotyczy krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa, gdzie internauci wskazują miejsca niebezpieczne. Jako miejsce niebezpieczne został wskazany teren przed szkołą w Chwaszczynie. Internauci zgłaszali nieprawidłowe parkowanie. Skutkiem tego było kilka wizyt patroli policji przed szkołą, gdzie nie można tak naprawdę legalnie zaparkować, żeby zaprowadzić dzieci do szkoły. Przypomnijmy, że ta część ulicy A. Mickiewicza jest objęta strefą bezpośredniego zamieszkania. Dopuszczalna prędkość w tym obszarze wynosi 20 km/h, piesi mogą się poruszać całą szerokością jezdni, a parkowanie jest dozwolone jedynie w miejscach do tego przeznaczonych, których nigdzie nie ma w tej strefie.

i zebranie rs chwaszczyna 1

Kolejną omawianą kwestią była kategoryzacja dróg gminnych na terenie sołectwa. Dokonano podziału dróg na I, II i III kategorii, gdzie III kategoria oznacza równanie drogi minimum dwa razy w roku, a kategoria I oznacza równanie z chwilą, gdy wystąpią na niej dziury. Po każdorazowym wyrównaniu dróg kategorii I równiarka ma przystąpić do równania dróg kategorii II. Do tej pory często to wyglądało tak, że równiarka wyrównywała drogi w danym rejonie Chwaszczyna począwszy od głównych dróg, a następnie wszystkie jej odnogi, drogi ślepe itp. Często mieszkańcy innych części sołectwa nie mogli się doczekać wyrówniarki, gdyż ta jeździła po drogach mało uczęszczanych, a w międzyczasie popsuła się pogoda i wyrówniarka już nie przyjechała. Tak było chociażby w jesieni 2016 roku, gdzie niemalże codziennie padał deszcz.

i zebranie rs chwaszczyna 2

W dalszej części zebrania omówiono planowany przebieg spotkania z burmistrzem 1 lutego 2017 roku, podczas którego mają być omówione problemy drogowe sołectwa.

Wstępnym planowanym terminem Zebrania Wiejskiego jest wtorek 21 lutego 2017r.

Wojciech Albecki

i zebranie rs chwaszczyna 3

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.