Zbiórka środków na płyty YOMB na zakończenie utwardzenia ul. Sambora I w Chwaszczynie

Autor: Jolanta Wiercińska

Po bardzo długim oczekiwaniu otrzymaliśmy potwierdzenie możliwości utwardzenie ostatniego odcinka ul. Sambora I. Problem w głównej mierze dotyczył braku zgody na realizację inwestycji ze względu na nieuregulowane sprawy własnościowe oraz zbyt wąski pas drogowy. Mimo przeciwności udało się!
Jako, iż minęło sporo czasu koszt utwardzenia drogi niestety znacznie wzrósł. Pojawiły się też nowe okoliczności jak to, że pierwszy odcinek drogi od ul. Sobiesława I (ok. 45m) jest na tyle wąski, że został objęty przetargiem o wykonanie projektu budowy wraz uzyskaniem decyzji ZRID. Zabieg taki pozwoli na poszerzenie wjazdu w ul. Sambora ale też w przypadku rozpoczęcia realizacji inwestycji odcinek ten zostanie wykonany jako droga z prawdziwego zdarzenia.
W konsekwencji Burmistrz zaproponował zaniechanie układania płyt na tym odcinku. Ze względu na to, że dopiero zaczynamy projektowanie do realizacji w sprzyjających okolicznościach minie jeszcze ok. 2-3 lata. Zasadnym wydaje się, że nawet tymczasowo na ten czas należy ułożyć płyty. Decyzja Burmistrza jest taka, że jeśli mieszkańcy podtrzymają deklarację udziału w programie płytowym i zbierzemy środki na utwardzenie tego 45m odcinka Gmina ułoży płyty na całym brakującym fragmencie. Kwota środków potrzebna do zakończenia to 9 720 zł.

W nawiązaniu do złożonych przez mieszkańców deklaracji o przekazaniu środków na zakup dodatkowych płyt na zakończenie utwardzenie ul. Sambora I w Chwaszczynie, w imieniu naszej społeczności została złożona Panu Burmistrzowi deklaracja, o dodatkowych wpłatach mieszkańców na utwardzenie ww. ulicy.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą, o dokonanie darowizny w proponowanej kwocie 500 zł od domostwa (kwota ustalona na spotkaniu mieszkańców). Oczywiście wpłat można dokonywać w każdej wysokości, według uznania i możliwości. Każda wpłata się liczy!

Równocześnie chciałabym podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy dotychczas wzięli udział w inicjatywnie wspólnego utwardzania ulicy Sambora I. Dzięki zaangażowaniu wielu z Państwa kolejne odcinki tej utwardzonej ulicy ułatwiają codzienną drogę do pracy i szkoły, która nastręcza na co dzień użytkownikom wielu trudności. Wpłaty może dokonać każdy mieszkaniec Chwaszczyna i Gminy Żukowo, niezależnie czy wcześniej taką deklarację złożył. Zebrane wpłaty zostaną przeznaczone na zakup płyt i powinny zostać ułożone niezwłocznie po zakończeniu zbiórki środków.

Jak można się włączyć do wspólnej akcji?
Aby ułatwić przekazywanie środków bardzo proszę o dokonanie wpłat bezpośredni na konto Urzędu Gminy z odpowiednim dopiskiem w tytule.

Jak to zrobić?
Dane do przelewu: Urząd Gminy Żukowo ul. Gdańska 52 83-330 Żukowo
Numer konta: 54 8345 1029 0202 9045 2000 0002
Tytuł: Darowizna (imię i nazwisko) na rzecz utwardzania płytami YOMB ul. Sambora I w Chwaszczynie.

Bardzo proszę, po dokonaniu przelewu o informację mailową na adres: jolanta.wiercinska13@gmail.com.
Proszę również aby o naszej akcji poinformować sąsiadów i zachęcić ich do udziału w wspólnym utwardzaniu naszych dróg.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.