Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim w Gminie Żukowo.

Autor: nadesłane

W dniu dzisiejszym ruszyło głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gminie Żukowo. Za nami losowanie kolejności projektów zakwalifikowanych do głosowania przeprowadzone przez Zespół konsultacyjny powołany przez Burmistrza Gminy Żukowo. W tym roku mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 47 propozycji projektów.

Głosowanie potrwa do 23 czerwca br. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: http://zukowo.budzet-obywatelski.org. W przypadku braku dostępu do internetu można skorzystać z uruchomionych punktów konsultacyjnych działających w różnych miejscach Gminy. Lista punktów do głosowania jest dostępna na stronie: https://zukowo.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/punkty-do-glosowania,59

Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz – elektronicznie. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy Żukowo – również osoby niepełnoletnie oraz cudzoziemcy, o ile posiadają numer PESEL. Aby prawidłowo oddać głos, należy podać imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia, wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego (należy załączyć w systemie skan zgody).

Każdemu głosującemu przysługują:
– 3 głosy na projekty sołeckie (jeśli zamieszkujesz w jednym z sołectw na terenie gminy Żukowo (z wyłączeniem miasta Żukowo i sołectwa Żukowo) lub ogólnomiejskie (jeśli jesteś mieszkańcem miasta Żukowo tj. Osiedla Nowe, Dolne, Wybickiego, Norbertanek, Elżbietowo oraz Sołectwa Żukowo Wieś),
– oraz 3 głosy na projekty ogólnogminne (dotyczący całej gminy Żukowo).
Głosami można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie 3 głosy jednemu projektowi, jak i po jednym głosie na trzy różne projekty, itp.
Dla sołectw Babi Dół i Nowy Świat nie ma projektów sołeckich.

Wyniki głosowania poznamy pod koniec czerwca. Zapraszam wszystkich Mieszkańców do głosowania i wyboru projektu bądź projektów. Wnioskodawcy mogą prowadzić kampanię na rzecz swoich projektów. Przygotowano też możliwość pobierania ze strony internetowej budżetu obywatelskiego plakatów celem promocji swoich projektów. Za pośrednictwem strony budżetu obywatelskiego można samemu wygenerować plakat klikając czerwony przycisk pobierz plakat.

Więcej informacji o projektach na które mona głosować na stronie: https://zukowo.budzet-obywatelski.org/projekty

Źródło: Rada Sołecka Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.