Zbieramy podpisy pod inicjatywą budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia

 

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Przed kilkoma dniami rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod wnioskiem do burmistrza gminy Żukowo Jerzego Żurawicza o wprowadzenie do budżetu zadania inwestycyjnego polegającego na wykonaniu projektu budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia. Chodnik miałby być wykonany od ulicy Wąskiej w Chwaszczynie do ulicy Szkolnej w Tuchomiu wzdłuż DK 20.

 

Przed kilkoma dniami (19 marca br.) uczestniczyłem w spotkaniu mającym miejsce w oddziale GDDKiA w Gdańsku. Inicjatorem spotkania był radny powiatu kartuskiego Piotr Fikus, oprócz mnie uczestniczył w nim sołtys Gerard Barsowski. Spotkaliśmy się z dyrektorem GDDKiA Robertem Marszałkiem oraz Z-cą Naczelnika Wydziału Dokumentacji Leszkiem Leśniowskim.


Podczas spotkania my, mieszkańcy Chwaszczyna otrzymaliśmy zapewnienie od dyrektora GDDKiA w Gdańsku o tym, że jeśli UG Żukowo wykona i przekaże na rzecz GDDKiA projekt budowy chodnika to GDDKiA chodnik ten wybuduje z środków własnych.


Szacowany koszt wykonania projektu budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia to około 50.000 zł. Kwotę tej wysokości zabezpieczyć musi RM w Żukowie na potrzebę poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Chwaszczyna i Tuchomia.


Całkowity koszt budowy chodnika wynosić może około 300.000 zł, a zadanie budowy w całości sfinansuje GDDKiA z środków przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.


Tak więc podsumowując UG Żukowo wyda około 50.000 zł, a dostanie w zamian chodnik wart około 300.000 zł i zamknie w ten sposób problem ciągnący się już bez mała 30 lat.

 

Inicjatorem zbierania podpisów jestem ja, Wojciech Albecki, mieszkaniec Chwaszczyna. Wzdłuż tej drogi uczęszczałem do szkoły, kościoła, na przystanek od czasu kiedy sięgam pamięcią. Obecnie równie często korzystam z tej drogi idąc pieszo, jadąc na rowerze oraz autem. Z roku na rok następuje zwiększenie ruchu pojazdów, brak jest odpowiednich poboczy, a w okresie zimowym trzeba iść jezdnią. W ostatnim czasie da się również zaobserwować wzmożony ruch pojazdów ciężarowych omijających w ten sposób system Viatoll, czyli drogi S6 oraz DK91.

 

Podpisy można składać w Chwaszczynie w Banku Spółdzielczym, sklepie Mini-max, sklepie Madzia oraz w Tuchomiu w sklepach u państwa Kurkowskich i państwa Laskowskich do końca bieżącego tygodnia.

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2013/2013-03/droga-chwaszczyno-tuchom{/gallery}

 

 

 

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}

 Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.