Zbierali złom na budowę kościoła


{module do-reklamy-intertekst|none}

Grupa mieszkańców Tuchomia należąca do chóru Strzelenka, oraz Koła Gospodyń Wiejskich wpadła na pomysł zorganizowania zbiórki złomu w swojej miejscowości. Dochód z sprzedanego złomu w całości zostanie przekazany w dniu dzisiejszym, czyli 28 października ks. proboszczowi na budowę nowego kościoła w Chwaszczynie. Choć zbiórka przebiegała w dwu etapach w ubiegłą sobotę 20 października i wczoraj 27 października, to dopiero dziś o niej informujemy z prozaicznego powodu.

 

Grupa mieszkańców Tuchomia postanowiła zrobić niespodziankę księdzu proboszczowi Piotrowi Grubie, który dowie się dopiero o sprawie podczas dzisiejszego spotkania o 16:30 z kabaretem Kuńda w Tuchomiu w ośrodku wypoczynkowym Oleńka w Tuchomku.

 

Na próbie chóru i podczas spotkania KGW Tuchom myśmy to wymyślili, była to nasza inicjatywa. Pozyskane pieniądze z sprzedaży złomu chcemy przeznaczyć na budowę nowego kościoła. Te pieniądze chcemy przekazać 28 października księdzu na spotkaniu w Oleńce. Kto chce to daje, kto nie chce ten nie daje. Nikogo nie zmuszamy, to jest dobrowolna zbiórka – mówiła nam Barbara Klawikowska przewodnicząca KGW Tuchom.

 

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać o osób zaangażowanych w zbiórkę złomu w ubiegłą sobotę 20 października zebrano złom za 1556 zł. Natomiast łączna kwota jaką udało się zebrać przez obie soboty za cały sprzedanego złomu wyniosła 3865 zł. Tak dużą kwotę zebrano dzięki przyłączeniu się doń grupy mieszkańców Nowego Tuchomia (miejscowości należącej do sołectwa Miszewo – a leżącej na terenie naszej parafii).

 

Jak już wcześniej informowaliśmy „biletem wstępu” na występ kabaretu Kuńda będzie kwota 10 zł od osoby, która w całości zostanie przekazana na budowę nowego kościoła. Jak dowiedzieliśmy się od gospodyń z Tuchomia na dzisiejsze spotkanie przygotowały one za własne prywatne środki ciasto i kawę dla każdego z gości.

 

Pisząc ten artykuł nasuwa mi się myśl, że taka oddolna inicjatywa spaja lokalną społeczność, albowiem więcej uda zdziałać się małymi krokami, ale tymi chcianymi niż narzuconymi z góry przez władzę. Każda taka inicjatywa łączy, a nie dzieli, gdyż jest to pomysł własny tych ludzi, którzy żyją tuż obok nas.

 

Wojciech Albecki{gallery}2012/2012-10/zlom{/gallery}

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.