Zaproszenie na spotkanie. Na co podzielić środki w Chwaszczynie z funduszu sołeckiego?

 

 

W związku z planowanym na 10.09.2013 zebraniem wiejskim w Chwaszczynie dotyczącym podziału środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego Rada Sołecka chciałaby się z Państwem spotkać w celu pozyskania informacji, propozycji co do wydatkowania w/w środków.

 

 

Chciałbym nadmienić że zgodnie z ustawą o funduszu sołeckim z dnia 20 lutego 2009 roku wniosek o fundusz sołecki przyjmowany jest w drodze uchwały przez mieszkańców obecnych na zebraniu wiejskim.

 

Bardzo ważna rzecz — z propozycją wniosku może wystąpić :

 

– sołtys
– rada sołecka
– piętnastu pełnoletnich mieszkańców sołectwa

 

Aby wniosek o dofinansowanie z funduszu sołeckiego był poprawny, musi zawierać:

 

1. wskazanie przedsięwzięć do realizacji na terenie danego sołectwa
2. oszacowanie kosztów realizacji danych przedsięwzięć – koszty przedsięwzięć muszą mieścić się w limicie przeznaczonym dla danego sołectwa,
3. uzasadnienie. Jest to bardzo ważny element wniosku. W uzasadnieniu powinniśmy przede wszystkim wskazać w jaki sposób realizacja danego przedsięwzięcia przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców danego sołectwa.
4. wniosek musi być złożony we właściwym terminie (do 30 września każdego roku, na rok następny)

 

Mirosław Nowak
sekretarz Rady Sołeckiej

 

zaproszenie-3-09-2013

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.