Kura znosząca złote jajka otrzymuje – ZERO.

 

W dniu 02.08.2013 roku odbyła się kolejna Sesja Rady Miejskiej w Żukowie, gdzie na wniosek Burmistrza Gminy Żukowo Pana Jerzego Żurawicza, radni podjęli kolejną uchwałę o zmianach w Budżecie Gminy Żukowo na rok 2013. Liczyliśmy, że na tej sesji zostaną zaplanowane środki finansowe na wykonanie dokumentacji budowy ulic: Mickiewicza, Żeromskiego, Słowackiego, Sienkiewicza, Norwida w Chwaszczynie, lecz wcześniej Pan Janusz Płocki otrzymał pismo od Burmistrza Gminy Żukowo, zawierające informację o braku możliwości sfinansowania tej dokumentacji w roku bieżącym.

 

Na spotkaniu, które odbyło się z inicjatywy Pana Janusza Płockiego dnia 03.06.2013 roku Z-ca Burmistrza Pan Marek Trepczyk, jak i Kierownik Inwestycji Pan Wiesław Pałka zadeklarowali, że w przypadku oszczędności w wyniku przetargów środki te zostaną przekazane na wykonanie dokumentacji projektowej budowy w/w ulic w Naszej Miejscowości. Kwota potrzebna na wykonanie dokumentacji, to kwota około 60 000,00 zł. Chciałbym poinformować Mieszkańców, iż w podjętej uchwale budżetowej na tej sesji znalazły się dwa nowe zadania:

 

– Modernizacja drogi w Żukowie – 100 000,00 zł,

– Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych Leźno-Lniska – 250 000,00 zł.

 

Dodatkowo dołożono do budowy boiska w Baninie – 410 000,00 zł. Został rozstrzygnięty również przetarg na rozbudowę Naszej Strażnicy OSP, na które to zadanie zaplanowano – 283 149,00 zł, zaś wykonawca wygrał w przetargu to zadanie za kwotę – 209 181,00 zł.

 

Mamy więc oszczędności, które przy dobrej woli Burmistrza mogłyby być przekazane na wykonanie tej dokumentacji. A więc, kwota ponad 750 000,00 zł. została przekazana na inne miejscowości. Nasza Miejscowość, która odprowadza prawie najwięcej podatków do Budżetu Gminy Żukowo od osób fizycznych i prawnych traktowana jest jak – „Kura, która znosi złote jajka” w zamian otrzymuje prawie „zero” środków finansowych na inwestycje.

 

Nadesłane: Radny Powiatowy Piotr Fikus

 

collage z rys. artisgaleria.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.