Zaproszenie na majową Mszę Świętą Kaszubską.

 

 

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Chwaszczyno i parafia p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie zapraszają wszystkich sympatyków naszego regionalnego języka na piątą w tym roku Mszę Świętą Kaszubską, która odbędzie się 17 maja o godz. 15:00. Towarzyszyć będzie Zespół Wokalny KGW Chwaszczyno KASZUBKI.

 

 

Panie zaśpiewają pieśni z repertuaru wielkanocno-maryjnego. Oprócz śpiewu „Kaszubki” przygotują także Liturgię Słowa, w tym dwa czytania i psalm, a także modlitwę powszechną. To już trzecia Msza Święta Kaszubska w tym roku w wykonaniu Zespołu Wokalnego KGW Chwaszczyno KASZUBKI.

 

W ponad 13-letniej tradycji Eucharystii z elementami języka kaszubskiego wierni wsłuchują się w Liturgię Słowa i modlitwę powszechną oraz pieśni w rodzimej mowie. Części te przygotowuje zespół lub grupa, która na początku zobligowała się do przygotowania Mszy Świętej Kaszubskiej. Do wspólnej modlitwy służą wydrukowane modlitewniki.

 

Również w tym dniu o godz. 10:00 „Kaszubki” i chór „Strzelenka”, członkowie Rady Chórów Kaszubskich, wezmą udział w odpuście Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym na Kalwarii Wejherowskiej. Jest to stały punkt rocznej pracy obu zespołów.

 

O godz. 18:00 „Kaszubki” zaśpiewają także na nabożeństwie majowym na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sobiesława I, przy krzyżu u p. Kreft. „Strzelenkę” z Tuchomia można usłyszeć podczas nabożeństw majowych w każdą środę maja w kościele w Chwaszczynie o godz. 20:30.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

koordynator Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie

Karol Krefta

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.